Czy biegając nie robisz sobie krzywdy? Dowiedz się tego na obozie biegowym!

Ciepłe miesiące w ciągu roku na szczęście jeszcze nas nie opuszczają. Wakacje dobiegają końca, jednak słoneczna pogoda i przyjemna temperatura zostają z nami. To idealny czas, żeby naszą aktywność fizyczną przenieść na świeże powietrze. Jeżeli w ciągu wakacji odpuściłeś sobie regularne treningi, to wrzesień będzie dobrym czasem, żeby do nich powrócić. Jeśli jednak udało Ci się utrzymać swój plan treningowy, możesz pomyśleć nad jego urozmaiceniem, a przy okazji nacieszyć się ostatnimi promieniami słonecznymi. Bieganie, choć wydaje się być dość prostą czynnością, wiele z nas popełnia błędy, które mogą przyczynić się do powstania niepożądanych kontuzji. Nieodpowiednia technika może spowodować wiele problemów, które jak nie od razu to z pewnością w przyszłości, odbiją się na Twoim zdrowiu. Dlatego rozpoczynając przygodę z bieganiem warto poznać zasady, które dadzą Ci prawidłowe podstawy. Ciekawym sposobem jest wyjazd na obóz biegowy, który oprócz techniki, dostarczy Ci wiele motywacji i możliwość nawiązania nowych znajomości. 

Odrobina teorii

Bieganie, to bardzo popularna dyscyplina, między innymi ze względu na to, że nie potrzebujemy żadnego specjalnego sprzętu. Czy jesteśmy zwolennikami siłowni, czy otwartych przestrzeni, możemy wykonywać to wszędzie. Jednak, mimo powszechnego myślenia, że wystarczy wskoczyć w sportowy strój i biec, istnieje parę zasad, do których powinniśmy się stosować. Na obozie biegowym Foxbootcamp.pl wykwalifikowani trenerzy przedstawią Ci całą wiedzę teoretyczną, którą na bieżąco będziesz mógł wykorzystywać w praktyce. Dzięki temu, że są oni dostępni przez cały czas trwania wyjazdu, korygują Twoje błędy w czasie rzeczywistym. Na takim obozie nie zabraknie także wykładów dietetyka. Taka wiedza jest Ci potrzebna nie tylko do tego, aby zrzucić zbędne kilogramy, ale również dostarczać do organizmu odpowiednią dawkę witamin i składników odżywczych. Twoje dieta musi być zbilansowana, a posiłki powinny jak najlepiej wspomagać funkcjonowanie Twojego organizmu. Kompleksowe podejście do kwestii związanej z bieganiem, przygotuje Cię na indywidualne treningi bez obawy o żadne kontuzje.  

Wykorzystajmy to w praktyce

Jak sama nazwa mówi, głównym punktem programu takiego obozu jest bieganie. To właśnie od niego każdy z uczestników rozpoczyna swój dzień. Jest to czas, kiedy oprócz pokonania kilkunastometrowego dystansu, możesz podziwiać piękne widoki na jeziora i krajobraz. Poranna aura, orzeźwiające powietrze i zapierające dech w piersiach widoki to wprost idealne warunki do przygotowania się na nadchodzący dzień. Oczywiście, tak długi dystans może niektórych przerazić, ale bez obaw, osoby które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem mogą wykonywać marszobieg. Na takim obozie przewidziane są również inne aktywności, które mają na celu urozmaicenie tego czasu, ale także lepsze przygotowanie do biegania. Jak wiemy mocne mięśnie całego ciała z pewnością przyniosą dodatkowe korzyści podczas tej dyscypliny, stąd w harmonogramie nie zabraknie ogólnorozwojowych treningów. 

Ludzie, którzy dodadzą Ci motywacji 

Człowiek to istota, która nie jest w stanie żyć długo w samotności. Z tego powodu, każdemu z nas potrzebni są ludzie, z którymi możemy porozmawiać lub aktywnie spędzić czas. Obóz biegowy to szansa na nawiązanie nowych znajomości z osobami, które tak jak my przyjechali tu w podobnym celu. Może się okazać, że pochodzą z Twojego miasta lub okolic, więc nawet po powrocie do domu nie będziesz musiał trenować sam. Podczas samego biegania, wykonując to w grupie o wiele łatwiej jest podnosić swoją poprzeczkę coraz wyżej i przezwyciężać granicę naszych słabości. Wieczorem natomiast przychodzi czas na rozmowy i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Ponadto, na obozie poznajesz trenerów, którzy swoim usposobieniem dodają Ci motywacji, dzięki czemu chce Ci się dawać z siebie wszystko. 


Dodano: 2021-09-09 14:24:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz