Czemu warto zainteresować się Sianożętami - 14 konkretnych powodów

Ze wschodu znane z walorów wypoczynkowych Ustronie Morskie, a na zachodzie jeszcze bardziej rozbudowany pod względem turystycznym Kołobrzeg. Mogłoby się wydawać, że przy takiej konkurencji ze strony sąsiadów malutkie Sianożęty nie mają najmniejszych szans na ściągnięcie urlopowiczów do siebie. Jednak dzieje się dokładnie na odwrót, okoliczne bogactwo korzystnie wpływa na tą niewielką, letniskową wieś.

Weekend we dwoje w Sianożętach - zaciszny, ustronny i piękny zakątek nad morzem jest jak znalazł na wspólne wypady razem z ukochaną osobą. Tym samym zachodniopomorskie Sianożęty jak najbardziej pasują do roli destynacji romantycznego weekendu tylko we dwoje. A skoro wokół jest tyle rozmaitych atrakcji, zakochani na pewno nie będą się nudzić. Poza tym obiekty noclegowe z Sianożęt, oferujące specjalny pakiet na weekend we dwoje, zwykły zapewniać parę przyjemnych niespodzianek dla pary: masaż, kwiaty, wino/szampana do pokoju i podobnie “miłosne” dodatki.

Odnowa biologiczna w Sianożętach - propozycja dostępna przede wszystkim w miejscowcy obiektach z kategorii SPA & Wellness i pokrewnych ośrodkach wczasowo-wypoczynkowych. Chociaż Sianożęty nie są uzdrowiskiem, zabiegi odnowy biologicznej stają się coraz powszechniejszym elementem lokalnej oferty turystycznej. Dzięki nim pobyt nad morzem jest jeszcze przyjemniejszy i korzystniejszy dla zdrowia. Nawet jeśli odnowa biologiczna w Sianożętach niekoniecznie nadąża za szczytowymi osiągnięciami fizjoterapii, to i tak przynosi więcej niż zadowalające efekty.

Sylwester w Sianożętach - pobyt na przełomie roku, gdzie walory wypoczynku nad morzem spotykają się z przyjemnościami płynącymi z sylwestrowych szaleństw. Być może pod względem skali, rozmachu i gwiazdorskiej oprawy muzycznej imprezy organizowane na sylwestra w Sianożętach “nieco” odbiegają od zabaw największych kurortach, ale nie tylko o dyskoteki się tu rozchodzi. Co najmniej istotne jest parę dni przeznaczonych na relaks, np. spacery po plaży albo konne przejażdżki po malowniczych terenach Pomorza Zachodniego. Jaki widać sylwester i Sianożęty stanowią razem bardzo ciekawą parkę.

Boże Narodzenie w Sianożętach - bożonarodzeniowe obowiązki domowe potrafią dać mocno w kość, dlatego pewna odmiana raz na jakiś czas jest wysoce pożądana. Właśnie takim przełamaniem tradycyjnych schematów niewątpliwie byłby wyjazd na Boże Narodzenie do Sianożęt. Przy wigilii nie trzeba się napracować, a do tego spędza się parę stricte wypoczynkowych dni nad morzem. W trakcie Bożego Narodzenia w Sianożętach można sobie zaplanować m.in. rodzinne spacery po plaży (z obligatoryjnym szukaniem bursztynów po zimowych sztormach),wizytę w Skansenie Chleba czy relaks w ustrońskim aquaparku Helios.

Andrzejki w Sianożętach - propozycja na trochę odpoczynku późną jesienią nad morzem, z dość istotnym dodatkiem w postaci andrzejkowej zabawy. A zatem na andrzejkach w Sianożętach turyści mogą spodziewać się całej gamy niezłych atrakcji. Zarówno w dziedzinie imprezowej, jak też dotyczącego zawsze przydatnego wypoczynku. I tak Sianożęty mogą zaproponować przyjezdnym na andrzejki m.in. przechadzki po plaży, wycieczkę do najstarszych dębów w Polsce, paintballowe potyczki czy (ewentualnie) loty widokowe z pobliskiego lotniska w Bagiczu.

Boże Ciało w Sianożętach - czwartkowe święto, lato zaczyna się już za momencik, a nad morzem wszyscy szykują się na nadchodzący wielkimi krokami szczyt sezonu turystycznego. Boże Ciało stanowi wręcz idealną okazję do tego, aby urządzić sobie długi weekend w Sianożętach. Kameralna miejscowość z niczego sobie plażą, a w najbliższej okolicy kurortu cała masa najróżniejszych atrakcji. Sianożęty i sąsiednie miejscowości pozwalają wypełnić sobie wolny czas w trakcie Bożego Ciała wieloma przyjemnościami, np. zabawą w kowbojów i Indian w jednym z westernowych parków tematycznych (Park Rozrywki Zieleniewo lub Western Park),magicznymi chwilami w unikalnych Ogrodach Hortulus albo zwiedzaniem kołobrzeskich muzeów, z wyjątkowo bogatym w interesujące eksponaty Muzeum Oręża Polskiego na czele.

Weekend majowy w Sianożętach - godny bliższej uwagi pomysł na majówkę, zapewniający całkiem szeroką gamę pozytywnych doznań. Jak wszystkim turystom powszechnie wiadomo, sezon nad morzem tak na dobrą sprawę zaczyna się wraz z długim majowym weekendem. I nie ma powodu, żeby w Sianożętach miało być inaczej. Pogoda zwykle pozwala już na całkiem przyjemne plażowanie (nawet jeśli bez opalania się),wiele atrakcji sezonowych otwiera się dla gości (m.in. parki linowe, Bastion Wojskowy, Western Park),w związku z majówką odbywają się rozmaite festyny i imprezy… Sianożęty na weekend majowy dają turystom spore pole do popisu.

Wielkanoc w Sianożętach - niby bardzo rodzinne święta, a w domu często więcej czasu spędza się nad garami i z mopem niż najbliższymi. Wystarczy wybrać się na Wielkanoc do Sianożęt, aby zmienić te wybitnie niekorzystne proporcje. Organizację wielkanocnego śniadania (i innych niezbędnych do świętowania rzeczy) wezmą na siebie gospodarze wybranego obiektu noclegowego, a goście zyskają sporo czasu do zasłużonego wypoczynku nad morzem. W czasie Wielkanocy w Sianożętach świetnie sprawdzają się rodzinne spacery wzdłuż morskiego brzegu, wędkowanie, krajoznawcze wycieczki do Kołobrzegu i wiele, wiele pozostałych atrakcji.

Walentynki w Sianożętach - w sumie dość mocno kusząca propozycja dla zakochanych na ich lutowe święto. Walentynki cieszą się dużą popularnością wśród par, a wspólny wyjazd nad morze to niewątpliwie dobry sposób na uczczenie tego wyjątkowego dnia. Z kolei Sianożęty są w stanie wydatnie pomóc w wykreowaniu stosownie romantycznego nastroju. Piękne krajobrazy, parę niespodzianek dla gości w okolicznościowym pakiecie, stadnina koni Trotto oferująca konne przejażdżki i kuligi… Niewątpliwie na walentynkach w Sianożętach nie zabraknie prawdziwie czarujących chwil dla dwojga.

Ferie zimowe w Sianożętach - niewiele osób myśli o czymś takim na poważnie, ale to zawsze jakaś alternatywa dla tradycyjnego, górskiego kierunku wyjazdów. Na feriach zimowych Sianożętach, wbrew pierwszym skojarzeniom, praktycznie w każdym momencie można skorzystać z różnych atrakcji turystycznych. Nawet jeśli sam kurort daje do wyboru jedynie spacery wzdłuż plaży, robienie zdjęć zimowych pejzaży i konne przejażdżki, to już w niewielkiej odległości od osady zakres możliwości znacznie się poszerza. Przyjeżdżając do Sianożęt na ferie zimowe nie sposób nie zaplanować paru wypadów do Kołobrzegu i/lub Ustronia Morskiego, gdzie znajduje się kilka parków wodnych, intrygujące muzea czy nocne lokale z kręgielniami.

Dzień Kobiet w Sianożętach - parę dni pierwszorzędnego relaksu i kilku innych, ekskluzywnych atrakcji dla wszystkich chętnych pań. W Sianożętach pakiety okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet w zasadzie nie mogą się obyć bez kilku dodatków do samych noclegów. Bodaj najbardziej oczekiwanym przez panie po tego rodzaju ofertach elementem są masaże i inne zabiegi SPA. Poza tym Sianożęty - a raczej tutejsza branża turystyczna - mogą wzbogacić marcowy Dzień Kobiet o interesujące warsztaty, zamknięte imprezy czy pokazy artystyczne.

Wakacje w Sianożętach - tutaj w zasadzie nic nie trzeba tłumaczyć, sezon letni nad morzem to turystyczny samograj, który rozumie się samo przez się. Na wakacjach w Sianożętach w sposób oczywisty pierwszoplanowa rola należy do nadmorskiej plaży. Opalanie się, kąpiel w morzu, siatkówka plażowa, beach soccer, frisbee, zbieranie muszelek i bursztynów, szalona jazda na bananie za motorówką - takie klimaty. Być może same Sianożęty nie oferują wielu innych atrakcji na wakacje, ale te braki nadrabiają wabiki najbliższej okolicy - takie jak sportowy kompleks Helios w Ustroniu Morskim, dwa westernowe parki rozrywki czy kołobrzeskie muzea.

Jesień w Sianożętach - koniec sezonu wysokiego na początku września to zdaniem wielu osób najlepszy moment na to, aby wybrać się na urlop nad polskie morze. Jesień w Sianożętach może być tutaj modelowym wręcz przykładem. Na plaży robi się zdecydowanie więcej wolnego miejsca, kolejki do okolicznych atrakcji mocno się skracają, a jeśli jeszcze za sprawą złotej polskiej jesieni pogoda dopisuje i pejzaże nabierają więcej kolorów… Wypadałoby jeszcze napomknąć, iż sezon jesienny oznacza korzystniejsze dla turystów ceny: noclegów, biletów wstępu etc. Zatem Sianożęty jesienią naprawdę się opłacają.

Weekend listopadowy w Sianożętach - listopad, a konkretniej dwa przypadające na ten miesiąc ważne święta, to kolejna okazja do urządzenia sobie długiego weekendu i spędzenia go relaksując się nad morzem. Nawet w tak małej i niepozornej miejscowości jak Sianożęty w zachodniopomorskiem. Wszystkich Świętych nie jest może najszczęśliwszą datą do takich wypadów, ale Święto Niepodległości jak najbardziej tak. Zamiast pakować się w sam środek warszawskiego ula, lepiej weekend listopadowy spędzić w Sianożętach i zażyć jakże przydatnego wypoczynków.

Galeria
Dodano: 2017-07-20 11:35:00

Komentarze (2)
Anonim
11.08.2017 15:19

Czasami człowiek na wczasach kompletnie nie ma pojęcia, czy jest jeszcze w Sianożętach, czy przypadkiem trafił już do Ustronia Morskiego... Zwłaszcza, kiedy urządza się dłuższą wycieczkę po plaży w kierunku wschodnim i promile po pierwszej nocy pobytu jakoś nie pozwalają dokładnie zarejestrować, które z zejść jest tym prawidłowym, żeby się przy powrocie nie pogubić %-). A tak poza tym jak ktoś obrał kierunek na Sianożęty, to gorąco polecam Western Park (jestem Johnem Waynem, ju-hu!!!) oraz loty widokowe z pobliskiego lotniska - tanio nie będzie, ale widoki i późniejsze zdjęcia będą przecudne.

Anonim
6.10.2017 09:04

Mała, spokojna, przyjemna wieś nad morzem, jaką są Sianożęty, może nie ma za wiele atrakcji, ale za to posiada bardzo długą plażę. Poza tym będąc w Sianożętach mamy blisko do Ustronia Morskiego, gdzie można pójść choćby na molo.

Dodaj komentarz