Co warto zobaczyć w Niemczech?

Często planując zagraniczne podróże, myślimy o miejscach oddalonych od Polski. Wybieramy Hiszpanię, Chorwację, Turcję, a nawet tak odległe państwa azjatyckie. Żeby zobaczyć coś ciekawego nie musimy wcale jechać przez pół świata. Dziś poznamy interesujące miejsca, które są na wyciągnięcie ręki, bo u naszego zachodniego sąsiada.

Dla wielu z nas Niemcy to kraj zagadka. Podobno Berlin jest ładny, w Alpach pojeździmy na nartach, są jakieś zamki. No właśnie - jakieś. O kraju położonym na zachód od Wisły wiemy zdecydowanie za mało. A to błąd, bo w Niemczech jest co robić i co oglądać. Chcesz dowiedzieć się gdzie warto pojechać i co zwiedzić? Zajrzyj na https://nawakacje.eu/europa/niemcy/.

Zamki, które musisz poznać

W Niemczech koniecznie trzeba zobaczyć niejeden zamek. Są one bardzo okazałe i zadbane. Najbardziej znanym i niewątpliwie jednym z najpiękniejszych na świecie jest zamek Neuschwanstein, położony w Bawarii. Widowiskowe wieżyczki w połączeniu z krajobrazem Alp, sprawia, że całość tworzy niezwykle bajkowy widok. Nie bez powodu ogląda go rocznie 1,5 mln turystów. Kolejnym interesującym budynkiem jest zamek położony nad Mozelą o nazwie Eltz. Budowla pochodzi z XII wieku i była rozbudowywana przez 400 lat. Zamek składa się z licznych wieży i otoczony jest lasem. Innym, dość znanym obiektem jest gotycko-renesansowy zamek w Heidelberg.

Niemieckie cuda natury

Na uwagę zasługuje tu Szwajcaria Saksońska. Ciężko opisać piękno tego miejsca, trzeba je po prostu zobaczyć. Szwajcaria Saksońska to skalne miasto z pionowymi ścianami i iglicami. Punktem obowiązkowym jest Bastei, czyli interesująca skała z punktem widokowym, skąd rozpościera się piękny krajobraz na dolinę Łaby. Całość dopełnia 70 metrowy most. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest jezioro Bodeńskie z dwoma wyspami: Mainau z rajskimi ogrodami i wpisaną na listę UNESCO Reichenau. Nie sposób pominąć szeroko pojętych Alp. Jeżeli lubisz piękne, górskie krajobrazy, to z pewnością tutaj je znajdziesz.

Miasta

Jeśli mowa o miastach to oczywistym jest, że trzeba zobaczyć Berlin ze słynną Bramą Bragdemburską, symbolem zjednoczenia Niemiec. Obok dworca Wschodniego znajduje się East Side Gallery czyli pozostałość muru berlińskiego, pomalowaną przez artystów z całego świata. Warto zobaczyć też Wyspę Muzeów, położoną na rzece Sprewie. Kolejnym miastem jest Kolonia, gdzie znajduje się piękna katedra, będąca niewątpliwie jedną z najpiękniejszych świątyń na globie. Dodatkowo znajduje się tu dzwon św. Piotra czyli tzw. Gruby Piotrek, który jest największym, bijącym dzwonem na świecie. Małym, ale znanym ze swojej średniowiecznej zabudowy miastem jest natomiast Rothenburg ob der Tauber. Z kolei w Dreźnie na szczególną uwagę zasługuje Zwinger czyli późnobarokowy zespół architektoniczny, Kościół Mariacki i Saksońska Opera. Jeżeli odwiedzasz Hamburg, koniecznie zobaczyć trzeba Miniatur Wunderland. Jest to największa na świecie miniaturowa kolejka, która wiernie oddaje prawdziwe krajobrazy świata, jak i prezentuje krainy fikcyjne. Skoro mowa o rozrywce to na koniec Europa-Park w Rust. Jest to ogromny park rozrywki, podzielony na 15 stref tematycznych, przedstawiających różne, europejskie kraje.

Niemcy to kraj bogaty nie tylko gospodarczo, ale także w ciekawe miejsca i zabytki. Warto je poznać, są przecież tak blisko nas.

Dodano: 2020-12-03 09:32:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz