Co możemy zobaczyć w Kalifornii?

Na samym Zachodzie Stanów Zjednoczonych znajduje się słoneczna Kalifornia. Jest to stan słynący chociażby z miasta aniołów, czyli Los Angeles, czy też San Francisco. Nic dziwnego, że chcemy również podczas pobytu do USA zobaczyć przepiękne krajobrazy i całą masę różnych innych atrakcji na terenie tego stanu. Warto dowiedzieć się, jakie są najważniejsze punkty wycieczki, aby mieć pewność, że po podróży będziemy w pełni usatysfakcjonowani.

Cuda przyrody w Kalifornii

Tak naprawdę nie brakuje takich miejsc, w których rzeczywiście będziemy mogli zobaczyć niesamowite dzieła wykonane przez samą przyrodę. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Stany Zjednoczone znajdują się na wybitnym kontynencie, który pod tym względem nie ma sobie równych. Tutaj znajdziemy dosłownie wszystko: gejzery, wodospady, a nawet wulkany błotne. Natomiast co możemy zobaczyć w słonecznej Kalifornii?

Jadąc na sam Zachód Stanów Zjednoczonych, przede wszystkim należy pamiętać o zobaczeniu Big Sur, czyli przepiękną plażę z lazurową wodą w otoczeniu niesamowitych skał. Jednak największym zaskoczeniem tego miejsca jest również wodospad, którego woda także jest lazurowa. W takim razie możemy naprawdę poczuć się przez chwilę, jakbyśmy wylądowali na rajskiej plaży.

Innym takim miejscem pod względem walorów przyrodniczych jest Park Narodowy Yosemite. Jest to niesamowita dolina, z której wyrastają pojedyncze góry. Możemy być przekonani o tym, że widok jest naprawdę imponujący. Tym bardziej że w parku narodowym rzeczywiście znajduje się punkt widokowy. Warto przy okazji zwiedzić Tunnel View, która pozwala spojrzeć na dolinę z zupełnie innej perspektywy.

Kultowe miejsca w Kalifornii

Oczywiście nie obejdzie się od zwiedzania naprawdę kultowych miejsc na terenie stanu Kalifornia. Chyba jedną z największych motywacji doprowadzających do podróży do Stanów Zjednoczonych, jest zobaczenie miasta aniołów. A to właśnie tam znajduje się słynna wytwórnia amerykańskich filmów Hollywood. Na pewno jednym ze znaków rozpoznawczych jest olbrzymi napis Hollywood znajdujący się na wzgórzach. Nie ma najmniejszego problemu, żeby do niego dotrzeć, a także zrobić sobie na jego tle pamiątkowe zdjęcie.

Jak widzimy, możliwości zwiedzania na terenie stanu Kalifornia jest dużo i to nie są jeszcze wszystkie atrakcje, jakie tylko są dostępne. W takim razie warto zastanowić się nad dłuższym pobytem na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, aby odkryć jego prawdziwe piękno. Tym bardziej że obecnie podróżowanie po całych Stanach Zjednoczonych jest już wyjątkowo łatwe.

Czy konieczny jest wniosek ESTA?

Wielu osobom, które planowały wyjazd do Stanów Zjednoczonych już od pewnego czasu, zawsze wydawało się, że zdobycie wizy jest nie do przeskoczenia. Na szczęście obecnie planowanie podróży jest dużo łatwiejsze niż niegdyś. Przede wszystkim, jeżeli jesteśmy Polakami, to bez większego problemu będziemy mogli ubiegać się o wypełnienie wniosku ESTA, który jest koniecznym elementem pozwalającym na przekroczenie granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

Dodano: 2022-02-01 15:12:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz