Co ma wspólnego Pustkowo z odnową biologiczną? SPA & Wellness nad morzem

Wczasowicze wybierają się na polskie wybrzeże z jednym jedynym, podstawowym celem: zapomnieć o masie codziennych obowiązków i porządnie odpocząć przez te kilka wolnych dni. Relaks nad morzem to niewątpliwie jeden z najlepszych sposobów na to, żeby zregenerować nadwątlone siły. Jeśli zaś korzysta się przy tym z dobrodziejstw odnowy biologicznej SPA, efekty będą wprost rewelacyjne. Kto nie dowierza, niech odwiedzi Pustkowo i sprawdzi to na własnej skórze.

Cenione przez turystów kurorty nad morzem - a niewątpliwie do takich właśnie należy opisywana miejscowość z województwa zachodniopomorskiego - aktualnie nie mają wiele wspólnego z przaśnymi, kameralnymi wioskami letniskowymi, jakie co niektórzy mogą jeszcze pamiętać z czasów słusznie minionego PRL-u. Wypoczynkowe standardy poszły mocno do góry, a wraz z nimi oczekiwania gości. Za szczyt spokojnie można uznawać usługi związane z odnową biologiczną, które w Pustkowie oferują obiekty SPA & Wellness. W dużym uproszczeniu: procedury rekreacyjno-kosmetyczno-pielęgnacyjne, które są w stanie raptownie poprawić samopoczucie. I mają równie pozytywny wpływ na stan zdrowia.

SPA mają trochę wspólnego z uzdrowiskami, tyle że większy nacisk kładą na przyjemny relaks, a nie działania stricto lecznicze. Wybierając się do Pustkowa na profesjonalną odnowę biologiczną, oczekuje się przede wszystkim masaży. Rzecz jasna nie takich zwykłych, tylko prawdziwie ekskluzywnych: z olejkami, rozgrzanymi kamieniami, świecami zapachowymi, czekoladą i innymi polepszającymi wrażenia akcesoriami. Do tego jeszcze kąpiele, maseczki, sauny, okłady… Po paru sesjach w SPA nad morzem człowiek czuje się jak nowo narodzony. Szkopuł w tym, że niska, akceptowalna dla wszystkich cena dotyczy właściwie tylko morskiego powietrza i opłaty klimatycznej.

Odnowa biologiczna z prawdziwego zdarzenia należy do towarów luksusowych - a na pewno z wyższej półki - i z pewnością nie każdy może sobie pozwolić na pełen turnus w SPA. Tego rodzaju strefy relaksu w Pustkowie generalnie pozostają domeną obiektów noclegowych o najwyższych standardach. Wszakże jest pewna furtka, która powinna zainteresować turystów preferujących tanie noclegi. Otóż takowe SPA & Wellness dość często działają podobnie do hotelowych aquaparków - są ogólnodostępne, a goście ośrodka właścicielskiego mogą liczyć na pewne przywileje: pierwszeństwo w rezerwacji terminów, gratisy, bony, zniżki na zabiegi spoza wybranego wcześniej pakietu etc. Co wcale nie zamyka drogi tym, którzy nocują zupełnie gdzie indziej i nabrali ochoty na chwilkę miłego odprężenia.

Pustkowo być może nie zalicza się (jeszcze?) do najbardziej rozwiniętych kurortów nad morzem z najbardziej zaawansowanym zestawem usług dla turystów, ale z pewnością nie ma się czego wstydzić. Najlepszym dowodem są tłumy wczasowiczów, które zjeżdżają do miasta każdego lata. Natomiast obecność SPA i możliwość skorzystania z odnowy biologicznej, że nie tylko w wakacje warto pomyśleć nad przyjazdem nad morze.

Dodano: 2017-11-08 15:30:00

Komentarze (1)
Anonim
9.11.2017 09:41

Z tym rezerwowaniem noclegów w innym ośrodku wypoczynkowym z Pustkowa niż ten, w którym ma się zamiar skorzystać z odnowy biologicznej nad morzem, to wydaje się całkiem ciekawy pomysł. Tylko że jak się zerknie przelotnie na parę cenników SPA, to już mina trochę rzednie. 50, 80 a nawet sto-kilkadziesiąt złotych za jeden (sic!) pojedynczy zabieg to właściwie norma. Czyli żeby zafundować sobie parę porządnych sesji, i tak trzeba wyłożyć grubo ponad pół tysiąca. Dalej drogo, zbyt drogo.

Dodaj komentarz