Ciekawe miejsca na Podkarpaciu

Województwo podkarpackie jest jednym z szesnastu innych w Polsce. Podkarpacie jest dość młode, ponieważ powstało w roku 1999 w wyniku reformy administracyjnej. Nosi również nazwę zielonego zakątka Polski. Dlaczego? Być może dlatego, że znajduje się tu mnóstwo lasów, gór i parków narodowych. Ogromna ilość atrakcji powoduje, że w ten niezwykły rejon rokrocznie przybywają tłumy turystów ceniących ciszę, spokój i możliwość obcowania z naturą.

Rezerwaty przyrody i zabytki na Podkarpaciu

W województwie podkarpackim znajduje się blisko sto rezerwatów przyrody a wśród nich: czterdzieści leśnych, dwadzieścia pięć florystycznych, sześć torfowiskowych, trzy faunistycznych, trzynaście krajobrazowych, sześć geologicznych, jeden faunistyczny, wodny. Województwo podkarpackie ma również największą w całej Polsce ilość regionalnych produktów. Jeśli chodzi o zabytki to również na nie turyści nie powinni narzekać.

Podkarpacie kryje w sobie ogrom ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, na przykład Rezerwat Prządki, w którym znajdują się skały na wysokość nawet dwudziestu metrów, Kościół w Haczowie, który jest największym kościołem gotyckim zapisanym na liście światowego dziedzictwa UNESCO, muzeum dzwonów i fajek w Przemyślu, zamek w Krasiczynie, Jezioro Solińskie, na którego dnie znajduje się dawna część wsi, piękny zamek w Łańcucie należący do zabytków międzynarodowych, twierdza w Przemyślu, schrony kolejowe w Stępinie, Ciężkowice i wiele, wiele innych. Niewiele jest tu miejsc, w których można byłoby odpocząć nad wodą. Można wybrać się nad zalew Klimkówka lub zalew Chotowa (przeczytaj tutaj). Miejsc jest sporo, aczkolwiek nie każde przypadnie do gustu tym, którzy lubią wypoczywać nad wodą. Podkarpacie to miejsce raczej dla osób aktywnych, które cenią przede wszystkim przyjemne, górskie czy nizinne klimaty, świeże powietrze, przyrodę i naturę.

Dodano: 2018-06-11 15:36:00

Komentarze (2)
Anonim
24.07.2018 09:31

Podkarpacie to ten swojski "Dziki Wschód" tak? Miejsce, do którego wyjeżdża się żeby odpocząć od codziennego zgiełku i ukoić skołatane nerwy - w takich przypadkach cisza, spokój i bliskość przyrody faktycznie są najlepszym panaceum.

Anonim
16.04.2019 08:44

Podkarpacie- przepiękne, zielone tereny gdzie naprawdę można odetchnąć pełną piersią. Lasy, góry i bliskość przyrody. Wymarzone miejsce na urlop.

Dodaj komentarz