Chcesz się rozerwać? Wpadnij na relaks do Wicka Morskiego!

Kiedyś zaciszna wieś rybacka, potem część dużej bazy wojskowej, a następnie kameralna osada z ogromnym potencjałem na letnisko… który jest skutecznie niwelowany przez cokolwiek wybuchowe sąsiedztwo Centralnego Poligonu Sił Powietrznych. Chodzą jednak słuchy i plotki, że żołnierze przeniosą się w inne miejsce, a miejscowość pomiędzy Bałtykiem i Jeziorem Wicko stanie się pełnoprawnym kurortem turystycznym. Możemy zatem trochę pofantazjować i pomyśleć nad tym, jak będzie się tu wypoczywało za czas jakiś, bliżej nieokreślony.

Weekend we dwoje w Wicku Morskim - szeroko rozumiany potencjał romantyczny na wspólne wycieczki jest całkiem spory. Wicko Morskie leży w przecudnej okolicy, na weekend tylko we dwoje jak znalazł. Zwłaszcza, że zakochane pary mogłyby liczyć nie tylko na piękne okoliczności przyrody. Z pewnością weekendowi we dwoje w Wicku Morskim nie zabrakłoby ekscytujących atrakcji dla dwojga, np. żeglowania po jeziorze czy zbierania/szukania bursztynów na plaży.

Odnowa biologiczna w Wicku Morskim - na razie zdaje się można liczyć tylko na forsowne ćwiczenia w jednostce, niewątpliwie poprawiające ogólną kondycją. Z prawdziwą odnową biologiczną nie ma to wiele wspólnego, tak samo zresztą jak Wicko Morskie z modelowym kurortem turystycznym. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze - jako że zabiegi SPA & Wellness to już nie tyle luksus, a wymóg klienteli, zaawansowana odnowa biologiczna prędzej czy później trafi i do Wicka Morskiego. W końcu klimat jest niezwykle sprzyjający dla takich przedsięwzięć.

Sylwester w Wicku Morskim - z fajerwerkami lepiej uważać, żeby nie ściągnąć na siebie ciężkiego ostrzału marynarki wojennej. A bardziej poważnie: sylwester w Wicku Morskim byłby nadzwyczaj huczny, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Na dodatek miałby konkretne walory wypoczynkowe. W końcu nadmorski klimat jakoby bardzo skutecznie leczy typowo noworoczne bóle głowy, a więc dzięki malowniczym plażom Wicko Morskie na sylwestra będzie jak znalazł.

Boże Narodzenie w Wicku Morskim - Mikołaj nie dostarczy tutaj prezentów, zostanie zestrzelony przez dzielnych chłopców z Wojska Polskiego. Wniosek: Boże Narodzenie w Wicku Morskim kompletnie mija się z celem. Kto jednak o bożonarodzeniowe upominki dba we własnym zakresie, a do tego czuje nieodpartą chęć zaszycia się w odludnej i ładnej okolicy, może przyjeżdżać śmiało. Wprawdzie samo Wicko Morskie noclegów i przygotowania świąt Bożego Narodzenia dla gości (jeszcze?) nie oferuje, ale już teraz w pobliskich Jezierzanach czy Łącku - też leżących nad jeziorem Wicko - bożonarodzeniowych pakietów pobytowych można poszukać.

Andrzejki w Wicku Morskim - imprezy z wróżbami w połączeniu z odpoczynkiem nad morzem i jeziorem jednocześnie. Zapewne taki byłby scenariusz pobytu na andrzejki w Wicku Morskim. Być może ciekawe inspiracje na andrzejkowe zabawy dałaby wizyta w Galerii Rybackiej w Jezierzanach, gdzie można się co nieco dowiedzieć o lokalnej kulturze, a więc też i folklorze. A z uwagi na całkiem zróżnicowane opcje wypoczynkowe (jazda konna, żeglowanie i wędkowanie, listopadowy plażing),Wicko Morskie może dać odpoczywającym na andrzejkach sporo pozytywnych wrażeń.

Boże Ciało w Wicku Morskim - lato za progiem, a tu właśnie trafia się solidny, trwający 4 dni długi weekend. Święto Bożego Ciała to bodaj najlepsza okazja na tzw. krótki wypad nad morze - a więc i w jakimś sensie do Wicka Morskiego. Ewentualnie w jego najbliższe okolice, gdyż turyści mogą tu liczyć na sporo sensownych, interesujących pod jakimś względem atrakcji. Na Boże Ciało w Wicku Morskim dostępne powinny być m.in. park linowy i Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, zabytkowe kościoły gminy Postomino (Zwiastowania NMP w Łącku, Matki Bożej Różańcowej w Marszewie i parę kolejnych) czy rozmaite sporty (na)wodne.

Weekend majowy w Wicku Morskim - iście eksplozywna majóweczka. Bliskość morza i dość rozległego jeziora to podstawowe czynniki budujące atrakcyjność Wicka Morskiego oraz majowego weekendu tamże. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno będą mieli co robić, wystarczy wspomnieć obecność szkółek żeglarskich, tras rowerowych, wędkarskich łowisk czy Warto dodać, że czasami w długi weekend majowy wojsko udostępnia część swoich terenów, dzięki czemu można zwiedzić dawną bazę lotnictwa morskiego w Wicku Morskim.

Wielkanoc w Wicku Morskim - świetna sposobność na to, aby zrelaksować się nad wodę i pozwiedzać okolicę. O potencjale rekreacyjnym Wielkanocy (kiedy nie trzeba samemu tyrać w kuchni) i samego Wicka Morskiego wszyscy wiemy już wystarczająco dużo. Póki jednak wyjścia na miejscowe plaże wiążą się z iście ekstremalnymi trudnościami, lepiej nastawić się na wycieczki krajoznawcze. I tak Wielkanoc w Wicku Morskim stanowi idealną sposobność, by zobaczyć takie zabytki jak kościół św. Floriana w Postominie czy świątynię pw. Chrystusa Króla z Pieńkowa, której historia sięga XIV stulecia.

Walentynki w Wicku Morskim - kiedy kwiaty, kino i bombonierki przestają wystarczać, koniecznie trzeba pomyśleć o wspólnym wyjeździe na święto zakochanych. Wicko Morskie niewątpliwie może zrobić z walentynek przeżycie wyjątkowe, wystarczy tylko pomyśleć o romantycznych spacerach po pięknej okolicy. Byle tylko nie wdepnąć w jakieś niewybuchy (taki tam czarny humor wojskowego trepa). Warto też poszukać takich ofert na walentynki w Wicku Morskim, które zapewniają parom jakieś atrakcje dodatkowe: kolację przy świecach, butelkę szampana/wina do pokoju, aromatyczną kąpiel, masaże etc.

Ferie zimowe w Wicku Morskim - propozycja odznaczająca się dużą dozą abstrakcji, ale jakby się tak dłużej zastanowić… Wicko Morskie może być niezłym miejscem do praktykowania w ferie zimowe ekstremalnych sportów lodowych. Jezioro jest bardzo rozległe, pomostów i przystani jest sporo, tylko niech szkółki żeglarskie poszerzą zakres usług i voilà! Poza tym na feriach zimowych w Wicku Morskim trzeba by zainteresować się bursztynami: zarówno tymi wyrzucanymi przez sztormowe fale na piaszczyste plaże, jak też eksponatami jarosławieckiego Muzeum Bursztynu.

Dzień Kobiet w Wicku Morskim - rzecz silne i niezależne kobiety nie potrzebują żeby im mówić, kiedy mogą pojechać nad morze i się do woli relaksować. Tak się jednak składa, że przypadający 8 marca Dzień Kobiet zwykle wiąże się z ciekawymi niespodziankami (tudzież atrakcjami) specjalnie dla pań, również w Wicku Morskim. Wprawdzie na masaże i inne rozkosze SPA lepiej się nie nastawiać, ale w przyszłości… W przyszłości Dzień Kobiet w Wicku Morskim zapewne będzie równie obfity w przyjemności, co w klasycznych kurortach turystycznych.

Wakacje w Wicku Morskim - lato to nad polskim morzem czas niezwykłej obfitości. Nawet przy (eufemistycznie rzecz ujmując) umiarkowanie słonecznej pogodzie w czasie wakacji, Wicko Morskie i najbliższe okolice gwarantują całą masę atrakcji turystom. Żeglowanie dla początkujących, Muzeum Bursztynu, Galeria Rybacka, ujeżdżanie koni, pozostałości dawno opuszczonej i wymarłej osady… I jeszcze jedno: na wakacje w Wicku Morskim koniecznie trzeba zabrać ze sobą rower, gdyż zwyczajowo dla kolarzy cyklicznego rajdu terenowego udostępniane są tereny Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, w tym dawnej bazy lotnictwa morskiego do zwiedzania.

Jesień w Wicku Morskim - krajobraz zdecydowanie nabiera kolorytów, a to tylko jeden z plusów jesiennej części sezonu turystycznego. Kolejnym atutem jesieni jest to, że w Wicku Morskim odnotowywane są odczuwalne spadki. Rzecz jasna obniżenie temperatury wody i powietrza nie jest mile widziane, ale typowe dla sezonu jesiennego zejście z cen noclegów i/lub wejściówek jak najbardziej tak. Jesień i Wicko Morskie pod względem ekonomicznym stanowią wyjątkowo dobrze dobraną parkę.

Weekend listopadowy w Wicku Morskim - Święto Niepodległości z pewnością ma tutaj wyjątkową oprawę. A to jeden z co najmniej dwóch potencjalnie dogodnych terminów, aby urządzić sobie długi weekend listopadowy i przyjechać do Wicka Morskiego na odpoczynek. Kilka dni nad morzem i jeziorem z pewnością poprawi samopoczucie, nie ma to jak nawdychać się trochę jodu (i napalmu o poranku ;). W trakcie listopadowego weekendu w Wicku Morskim z pewnością nie zabraknie okazji do relaksu i pretekstów do zobaczenia co ciekawszych miejsc w najbliższej okolicy.

Galeria
Dodano: 2017-07-27 10:33:00

Komentarze (3)
Anonim
27.07.2017 13:05

Nigdy nie słyszałem wcześniej o Wicku Morskim i aż musiałem odpalić mapę żeby sprawdzić, gdzie to w ogóle jest. I z tego co zauważyłem, to w tej dawnej bazie wojskowej można obejrzeć "wydmuszki" kilku wyrzutni rakietowych. Dla miłośników militariów bomba, szkoda tylko że niemal niedostępna :( Ale może kiedyś...

Anonim
6.10.2017 11:37

Lokalne jezioro może być największą atrakcją Wicka Morskiego, ale trzeba by je odpowiednio rozpropagować i organizować tam regularnie różne imprezy.

Anonim
30.04.2024 13:06

Nie regularne imprezy tylko strefą ciszy i dzikość wszędzie byście tylko hałas robili

Dodaj komentarz