Bezpieczny urlop nad morzem

Rokrocznie tysiące Polaków obierają nadmorski kierunek wakacyjny – wybrzeże przyciąga ludzi z najodleglejszych zakątków Polski, a coraz częściej także i gości z za granicy. Wyjazd nad morze, zwłaszcza na długi, dwutygodniowy urlop, może być dla niektórych nie lada wyzwaniem. Jak się do niego dobrze przygotować by o wszystkim pamiętać i nie narażać się na kłopoty i niepotrzebne stresy?

  • Bezpieczna podróż w drodze na upragnione wakacje

Dojazd nad morze, w zależności od tego z jak odległego zakątka Polski przybywamy, może zajmować kilka do kilkunastu godzin. Oczywiście wszystko zależy także od warunków panujących na drodze. Jeżeli na urlop wybieramy się w szczytowym terminie, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że drogi dojazdowe mogą być zakorkowane, co wydłuży czas podróży. Jeżeli czeka nas długa droga, warto przygotować się do niej szczególnie skrupulatnie. Przed wyjazdem warto sprawdzić stan techniczny pojazdu (nawet jeśli nie wymaga tego termin badania technicznego) – lepiej dmuchać na zimne, zwłaszcza, jeśli czeka nas daleka podróż. Ponadto zatroszczmy się o komfort podróżnych – zadbajmy o serwisowanie klimatyzacji, a jeśli podróżujemy z dziećmi, zamontujmy specjalne nakładki na szyby. Zróbmy zapasy wody dla podróżujących. Pamiętajmy również o tym, by przed podróżą dobrze wypocząć – wyspany i zrelaksowany kierowca o wiele lepiej poradzi sobie na trasie.

  • Zabawa w wodzie – tak, ale pod nadzorem

Kąpiele w morzu sprawiają wiele frajdy, zarówno najmłodszym turystom, jak i tym odrobinę starszym. Pływanie, brodzenie, swobodne unoszenie się na dmuchanym materacu – wszyscy to uwielbiamy! Ale pamiętajmy, że woda to potężny żywioł z którym nie można igrać i na który trzeba uważać. Jeżeli na urlop wybieramy się z małymi dziećmi, będąc na plaży pod żadnym pozorem nie spuszczajmy ich z oczu. Wyposażmy się także w dmuchane materace, oponki i tzw. pływaki, które usprawnią pływanie najmłodszych i będą swego rodzaju dodatkowym zabezpieczeniem dla dziecka.

Pod żadnym pozorem nie kąpmy się w miejscach do tego nieprzeznaczonych i nie ignorujmy zakazów straży plażowej – jeżeli ratownicy wywiesili czerwone boje, respektujmy ich ostrzeżenia.

  • Noclegi nad morzem – apartamenty do wynajęcia

Chcąc zapewnić naszej rodzinie jak największy komfort i bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku nad morzem, warto wybrać odpowiednią formę noclegów. Zdecydowanie najwygodniejsze będą apartamenty nad morzem np. baltickorona.pl. Rodzina może spędzać wakacje bez skrępowania – wychodzi i wraca do apartamentu kiedy chce, spędza czas jak chce. Nowoczesne apartamenty dostosowane są do potrzeb rodziny, łącznie z wyposażeniem mieszkań w akcesoria i gadżety potrzebne rodzicom najmłodszych turystów (krzesełka do karmienia, maty do przewijania, kołyski, podgrzewacze, etc).

Jeśli chcesz zapewnić swojej rodzinie wygodę i komfort wypoczynku, postaw na rodzinne apartamenty nad morzem!

Dodano: 2018-04-26 09:44:00

Komentarze (2)
Anonim
26.04.2018 10:51

Jeśli podróż nad morze ma trwać nawet kilkanaście godzin za kółkiem, koniecznie trzeba pamiętać o robieniu regularnych przerw. Lepiej dojechać później, ale w jednym kawałku, niż pędzić na złamanie karku i ryzykować poważnym wypadkiem. Dlatego też dzień przed wyjazdem warto położyć się spać ok. wcześnie, a w trasę ruszyć jeszcze przed świtem. Albo odwrotnie, wyjechać na noc. Brak upału, niewielki ruch - idealne warunki żeby pokonać większą część długiej drogi.

Anonim
17.04.2019 10:59

My również jak jedziemy na wakacje nad morze stawiamy na bezpieczeństwo. Nad morze z naszego miejsca zamieszkania jedzie się ładnych parę godzin toteż zawsze po drodze robimy sobie przerwy na kawę oraz posiłek a także zmieniamy się z mężem za kierownicą. Jeśli chodzi zaś o sam pobyt to nigdy nie puszczamy dzieci "samopas". Zawsze ktoś z nas ma na nie oko. Nie wyobrażam sobie zostawić ich samych.

Dodaj komentarz