Barcelona – co warto zobaczyć?

Co zwiedzić w Barcelonie?

Architekt Antoni Gaudi jest znany nie tylko ze swoich projektów, które sprawiają, że Barcelona jest wyjątkowa, lecz także z powodu kontrowersji wokół nich. Jego prace były zarówno kochane, jak i nienawidzone w całej historii miasta.

Barcelona to niezwykle popularne miejsce wycieczek. Turyści przebywają tam tłumnie, przez cały rok. Dla wielu jest to ulubione europejskie miasto. Co warto zwiedzić? Co zobaczyć? Podpowiadamy!


Sagrada Familia

Sagrada Familia, czyli Bazylika Świętej Rodziny, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Barcelonie. Została zaprojektowana przez innego inżyniera, ale w końcu została przejęta przez Antoniego Gaudiego, który drastycznie zmienił jej projekt dla własnych upodobań; nie zmienia to faktu, że jej budowa nadal nie została ukończona – prace nie zostaną zakończone do 2026 roku!


Spacer po Passeig de Gràcia

Najdłuższą i prawdopodobnie najbardziej popularną trasą jest spacer wzdłuż Passeig de Gràcia od skrzyżowania z Diagonal Avenue przez Plaça Catalunya, a następnie natkniesz się na La Rambla. Jest wiele rzeczy, które turyści mogą zrobić na tej ulicy, w tym zobaczyć Pomnik Kolumba lub nawet wybrać się na wycieczkę na stare miasto w Barcelonie! Stąd byłoby to łatwe zadanie dla kogoś, kto nigdy nie był tam wcześniej, ponieważ trasa ma kilka kilometrów. 


Plaża w środku miasta – Playa de la Barcelona

Jeśli masz już dosyć zwiedzania, odpocznij na plaży. Plaża miejska rozciąga się na długości prawie 2 km i oferuje wspaniałe widoki, które zapierają dech w piersiach! Po zwiedzeniu tego pięknego odcinka pieszo lub rowerem zatrzymaj się w którymś z pobliskich barów, gdzie klienci delektują się swoimi ulubionymi drinkami, obserwując przechodniów.

Barcelona jest piękna i zachwyca nie tylko naturą, lecz także – a może przede wszystkim – architekturą.

Dodano: 2021-11-03 15:40:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz