Atrakcje w Karpaczu. Co trzeba zobaczyć, gdy pojedzie się do Karpacza?

Z roku na rok Karpacz staje się coraz popularniejszym celem turystycznym nie tylko dla wielu Polaków, ale także dla tłumu turystów przyjeżdżających do Polski z całego świata. Miejsce to posiada ogrom różnorodnych atrakcji, które z pewnością zainteresują każdego przyjezdnego. Ponadto wypoczynek tam nie jest wyjątkowo kosztowny, a okolica należy do wyjątkowo spokojnych i niezatłoczonych. 

Co warto zobaczyć w Karpaczu?

Jedną z największych atrakcji w całej okolicy koniecznie wartą zobaczenia jest Świątynia Wanga. Jest to średniowieczny kościół powstały na przełomie XII i XIII wieku. Z racji bycia kościołem klepkowym, do jego budowy nie wykorzystano ani jednego gwoździa, co jest nadzwyczaj imponujące, biorąc pod uwagę, że kościół do dnia dzisiejszego jest czynny i są w nim uprawiane nabożeństwa. Jednak wbrew pozorom nie został on jednak zbudowany w Polsce, a w Norwegii. Ze względu na prężnie rozrastającą się lokalną społeczność postanowiono ją wystawić na sprzedaż, gdyż po dłuższym czasie okazała się być zbyt mała dla potrzeb wszystkich wiernych. Przy okazji sprzedaż budynku pozwalała zebrać środki na budowę nowego, większego kościoła w miejscu poprzedniego. Pierwotnie kościół miał trafić do Berlina, niemniej zbiegiem okoliczności trafiła do Karpacza i została tam już na stałe.

Kolejną bardzo dużą atrakcją, szczególnie dla fanów górskich wspinaczek, jest największy okoliczny szczyt – Śnieżka. Punkt ten znajduje się na wysokości 1603 m.n.p.m, zatem jest to całkiem ambitna propozycja dla osób często odwiedzających góry. Istnieje również opcja wyboru trasy dostosowanej do naszych możliwości, więc można śmiało pokusić się na taką wyprawę w przypadku naszego pierwszego pobytu w górach. Będąc już na szczycie, możemy udać się do pobliskiego schroniska po czeskiej stronie góry. Pomimo bycia nieczynnym od dłuższego czasu, warto się tam udać choćby ze względu na przepięknie prezentujący się punkt widokowy. Jeśli pogoda będzie nam dopisywać, ukaże nam się panorama całej okolicy sięgająca widokiem nawet miejsca oddalone o 200 km.

Schodząc ze szczytu, opłaca udać się w stronę Kotła Małego Stawu. Jest to niezwykle piękne i urokliwe miejsce przepełnione licznymi przykładami lokalnej fauny i flory, którą zdaniem wielu trzeba po prostu zobaczyć samemu na własne oczy.

Będąc w okolicy, warto także udać się na skocznię narciarską Orlinek, która również świetnie sprawdza się jako punkt widokowy całej okolicy. W tym miejscu pierwsza skocznia narciarska została postawiona już w 1912 roku i dopiero w 1979 roku została ona zastąpiona nową, trwalszą konstrukcją tym razem wykonaną w zupełności ze stali.

Jeśli jakimś cudem wciąż brakowało nam widoków, możemy śmiało się udać na zaporę przy Łomnicy, znanej również jako najdziksza rzeka w okolicy. Znajdując się tam, można zobaczyć jedyne w swoim rodzaju Dzikie Wodospady oraz spróbować swoich sił we wspinaczce na Krucze Skały.

Co można jeszcze napotkać w okolicach Karpacza?

Nie tylko Karpacz sam w sobie jest w centrum uwagi wszystkich przyjezdnych, ale także okoliczne miejscowości mają wiele ciekawego do zaoferowania. Dobrym przykładem jest pobliskie miasteczko Ściegny, gdzie znajduje się drobny park rozrywki – Western City. Niekoniecznie trzeba być fanem Dzikiego Zachodu, żeby móc się tam dobrze zabawić. Zdecydowanie warto się tam udać bynajmniej przejazdem jeśli tylko wieziemy ze sobą dzieci. Bilety są wyjątkowo tanie bez względu na posiadany wiek, więc jest to także dobra opcja dla dorosłych na drobną zmianę klimatu.

Pensjonat Karpacz

Inną równie ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu znajdziemy w Kowarach. W tym miejscu jeszcze w XX wieku wydobywano uran, który miał posłużyć do stworzenia pierwszej radzieckiej bomby atomowej. Mimo że finalnie bomba ta nie powstała w pełni gotowa do użytku, wydobywanie surowca zakończono pomyślnie. Dziś można śmiało zwiedzać pozostałe tam sztolnie i posłuchać wielu niesłychanych opowieści o tamtym miejscu od oprowadzającego nas przewodnika.

Gdzie szukać najlepszego noclegu w Karpaczu?

Aby być w pełni zadowolonym ze swojego wyjazdu do Karpacza, dobrze jest rozważyć nocleg, który będzie dla nas naprawdę komfortowy. Jednym z lepszych ośrodków wypoczynkowych jest Pensjonat Leśny Dwór, znajdujący się na ulicy Karkonoskiej 1. Do wyboru będziemy mieli 33 pokoje, wszystkie podzielone kategoriami na standardowe, rodzinne oraz te o podwyższonym standardzie. Pokoje rodzinne idealnie sprawdzą się dla dużych grup ludzi poprzez swoją przestrzenność, zaś pokoje o podwyższonym standardzie zapewnią lepszą jakość otrzymywanych usług oraz wspaniale wyglądające wnętrza pokoi. Każdy tamtejszy pokój jest wyposażony w wygodne łóżka, telewizory oraz łazienkę. Pokoje rodzinne mają również zapewnioną lodówkę. Pensjonat oferuje również dodatkowe atrakcje pokroju wystawnego tarasu, bawialni dla dzieci lub nawet infra sauny.

Galeria
Dodano: 2021-08-03 18:59:00

Komentarze (1)
Anonim
25.08.2021 08:59

Wjazd na Sniezke kolejka, Zapore w Karpaczu, deptak

Dodaj komentarz