Atrakcje Bytomia - czy już znasz je wszystkie?

Pandemia, lockdowny i ograniczenia w podróżowaniu sprawiły, że więcej uwagi poświęcamy atrakcjom turystycznym dostępnym w naszym kraju i w naszej okolicy. Często udaje nam się odkryć coś ciekawego w miejscach, które pozornie wydają się niezbyt interesujące. Jednym z takich miast jest śląski Bytom - miejsce, które zdecydowanie można polecić na weekendowy wypad lub kilkudniową wyprawę. Co ciekawego ma do zaoferowania?

Co warto zobaczyć w Bytomiu?

Jednym z najciekawszych miejsc jest Opera Śląska. Miejsce to warto odwiedzić nie tylko z uwagi na ciekawy repertuar (jedna z ważniejszych oper w Polsce),ale również, by podziwiać jeden z najpiękniejszych budynków w Bytomiu. Wybudowana w latach 1899-1901 i odremontowana w 2016 roku budowla zachwyca architekturą, oddającą niemiecką stylistykę z przełomu XIX i XX wieku. 

Innym ciekawym miejscem, którego nie powinno się pomijać podczas wycieczek na Śląsk, jest Muzeum Górnośląskie. Choć z zewnątrz budynek nie wygląda spektakularnie, to zgromadzone w nim kolekcje ciekawie przedstawiają historię tego wyjątkowego regionu. Wśród odwiedzających dominują zdecydowanie przychylne opinie - można dowiedzieć się w nim o przyrodzie, historii i etnografii śląska. 

Warta zainteresowania z pewnością jest linia tramwajowa numer 38. Przejażdżka tym tramwajem pozwala na swoistą podróż w czasie - sama linia oddana została w 1913 roku, a zabytkowy tabor jest z lat 50. Można więc doskonale poczuć klimat dawnego Bytomia i "zaliczyć" przejażdżkę tym zanikającym z polskich miast środkiem transportu. 

Dla miłośników staroci nie lada gratką będzie Bytomski Jarmark Staroci, który odbywa się w każdy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Znalezienie ciekawych pamiątek i wartościowych antyków okazuje się całkiem ciekawym zadaniem. 

Nie sposób również nie wspomnieć o ulicy Dworcowej, która jest reprezentacyjnym deptakiem miasta. Nie tylko można poznać bliżej "duszę" miasta i typową zabudowę, ale również zjeść coś smacznego i znaleźć ciekawą pamiątkę związaną z Bytomiem. Dodatkowo warto zrobić sobie zdjęcie ze Świetlikiem - bytomskim duszkiem, prowadzącym do celu. 

Gdzie się zatrzymać?

Baza noclegowa w Bytomiu jest całkiem pokaźna i miasto może pochwalić się różnej klasy obiektami - począwszy od luksusowych hoteli, aż po tanie hostele i noclegownie. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są kwatery pracownicze w Bytomiu, np. Rooms Bytom, z których można korzystać oczywiście nie tylko podczas podróży służbowych. Te rozlokowane blisko centrum, odremontowane i w pełni wyposażone mieszkania mogą okazać się świetnym sposobem na wygodne spędzenie wypadu do Bytomia - również podróżując z rodziną. Zatrzymując się w kwaterach pracowniczych w Bytomiu, oszczędzasz również pieniądze, które o wiele lepiej wydać na bilety do opery, posiłek w restauracji czy związaną z miastem pamiątkę. Wycieczka do Bytomia naprawdę może być tania i ciekawa, a spędzony czas pozwolić się zrelaksować i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. A czas spędzony z rodziną w tym mieście pełnym polsko-niemieckiej historii może być świetnym sposobem na wspólny relaks!

Dodano: 2021-06-29 11:51:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz