Atrakcja, która uratuje rodzinne wczasy w Łukęcinie

Do Łukęcina na wakacje zjeżdżają przede wszystkim ci turyści, którzy nad morzem poszukują ciszy i spokoju. Pewnym problemem dla niektórych z nich mógłby być brak konkretniejszych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Na szczęście dla nich bardzo blisko jest Dziwnów: z portem, pirackimi statkami wycieczkowymi i najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcją na wybrzeżu. To szeroko polecany Park Miniatur i Kolejek.

Podróż minie niemalże w mgnieniu oka, a w parku można spędzić długie, wypełnione po brzegi najciekawszymi atrakcjami godziny. Łukęcin oddalony jest od Dziwnowa o mniej niż 10 kilometrów, natomiast jazda z centrum miejscowości do Parku Miniatur i Kolejek zajmie niespełna kwadrans. Należy wybrać główną drogę na Międzyzdroje (DW 102),a zaraz za mostem zwodzonym wiodącym na wyspę Wolin skręcić w lewo (ul. Marynarki Wojennej). A tam już otworzą się bramy do wspaniałej krainy zabawy i możliwości.

Atrakcja dla dzieci

Najwięcej radości czeka rzecz jasna na najmłodszych. Począwszy od gigantycznej, niezwykle fotogenicznej makiety kolejowej z najróżniejszymi składami (od odpowiedników rzeczywistych pociągów po bajkowych bohaterów),przez przyjemne przejażdżki parkową kolejką pasażerską, aż po harce na placu zabaw z lodami i goframi w ręku. A to jeszcze nie wszystko.

Atrakcja dla dorosłych

Drugim potężnym walorem Parku Miniatur i Kolejek są wierne rekonstrukcje latarni, jakie znajdują się na polskim wybrzeżu (a pojawiają się i inne zabytki). Przy każdym modelu znajduje się tablica informacyjna, a sporo wiadomości dokładają kompetentni przewodnicy. Kto powiedział, że na urlopie nie ma mowy o wymiarze edukacyjnym? Nie mówiąc już o sile sentymentów do zabawkowych pociągów.

Atrakcje dla grup zorganizowanych

Kolonie i zielone szkoły, a także innego rodzaju grupki i grupy przyjeżdżające razem, mają do dyspozycji kilka dodatkowych, niezwykle kuszących opcji. Zabawy przy ognisku, wspólne grillowanie, specjalne spektakle artystyczne, wreszcie praktyczne warsztaty z modelarstwa. Nic, tylko wybierać, korzystać i cieszyć się mile, a do tego pożytecznie spędzonym dniem.

Dziwnowski Park Miniatur i Kolejek szczyci się i reklamuje mianem najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu. Hasło mocne i chwytliwe, ale biorąc pod uwagę potencjał parku oraz to, jak wszystko wygląda i działa na miejscu: jak najbardziej uzasadnione. Na zachętę mamy parę zdjęć, a więcej materiałów multimedialnych i szczegółów na temat polecanej atrakcji znajduje się na stronie internetowej Parku Miniatur i Kolejek.

Galeria
Dodano: 2017-06-14 13:00:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz