Andrzejki w domu tego nie zapewnią - pobyt nad jeziorem już tak

Andrzejki, zwane też czasami wigilią św. Andrzeja, to zgodnie z tradycją - na przestrzeni dziejów znacząco zmodyfikowaną - szczególna pod wieloma względami noc. Kiedyś ze względu na wiarą w sprawczą moc miłosno-matrymonialnych wróżb, dziś głównie dzięki rozmaitym zabawom i andrzejkowym imprezom. Ostatnio coraz większym wzięciem cieszą się powiązane z andrzejkami wyjazdy turystyczne - jak choćby na Mazury, nad przecudowne jeziora.

Zmieniają się formy i rytuały, niezmienna w tym święcie pozostaje niekwestionowana dominacja aspektu rozrywkowego. Taneczne wygibasy, dobra muzyka - tutaj pole znaczeniowe jest niezwykle szerokie - lanie wosku, układanie wężyka z butów aż do drzwi, szwedzki stół zastawiony przekąskami i napitkami… Generalnie tak właśnie wyglądają polskie andrzejki.

Znacznie szerszy zakres możliwości daje okolicznościowy, krótki wypad nad jezioro. W takim wariancie zabawa andrzejkowa będzie jednym z kilku interesujących punktów programu pobytu. Zresztą - już sama impreza może wyglądać zupełnie inaczej niż klubowo-domowe harce. Andrzejki nad jeziorem na Mazurach pozwalają choćby na zorganizowanie dyskoteki w plenerze albo na pokładzie płynącego stateczku. Natomiast po zabawie na turystów czeka wiele atrakcji, o jakich u siebie w domu nawet by nie pomyśleli.

Wycieczka krajoznawcza po naprawdę fascynującej okolicy, bogactwo wydarzeń kulturalnych niejako towarzyszących andrzejkom, nieziemsko przyjemny relaks w SPA - czujesz ten klimat? Parodniowy pobyt nad jeziorem pod koniec listopada będzie wypełniony takimi i pokrewnymi atrakcjami, dla każdego, kto tylko zechce zerwać z andrzejkową rutyną. Warto nadmienić, że bodaj większość okolicznościowych pakietów w obiektach turystycznych obejmuje 2-3 noclegi i tego rodzaju niespodzianki, jak wymienione powyżej.

Dodano: 2017-06-05 10:25:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz