All Inclusive – czego oczekiwać?

Wczasy All Inclusive to jeden z najchętniej wybieranych przez turystów – nie tylko z Polski – sposobów spędzania wakacji. Organizowane przez biura podróży wycieczki wakacyjne, z zapewnieniem pełnego dostępu do hotelowego baru, restauracji a czasem także z atrakcji dodatkowych, przyciągają wszystkich tych, dla których w trakcie urlopu liczy się przede wszystkim komfort i wypoczynek. Czego powinniśmy spodziewać się po wczasach All Inclusive i co organizator zapewnia nam w cenie pobytu?

  • Co oferują biura podróży i hotele w ramach All Inclusive?

All Inclusive to forma pobytu w hotelu, obejmująca dostęp do szerokiej gamy usług świadczonych przez obsługę hotelu, w którym mamy wykupione zakwaterowanie. Do najczęściej oferowanych usług należą: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) oraz dostęp do baru z przekąskami między posiłkami (zwykle w formie szwedzkiego stołu),napoje bezalkoholowe i alkoholowe, a także dodatkowe przekąski, słodycze lody i inne produkty dla dzieci.

Jeśli chodzi o alkohole, w ramach All Inclusive raczej nie powinniśmy spodziewać się markowych trunków. Hotele i ośrodki wczasowe bazują za to często na alkoholach regionalnych, dlatego możemy być niemal pewni, że w barze oprócz piw i win koncernowych, znajdziemy także te wytwarzane przez miejscowe browary i winiarnie.

  • Różne poziomy All Inclusive

W zależności od hotelu oraz od ceny wybranej wycieczki wyróżnia się kilka rodzajów All Inclusive. Oprócz standardowego AI, opisanego powyżej, istnieją także wersje droższe: Ultra All Inclusive oraz Total All Inclusive. W wersji Ultra, oprócz darmowej oferty gastronomicznej, możemy skorzystać np. z restauracji, w której obsłuży nas kelner (w standardowej wersji będzie to samoobsługa),jak również liczyć na markowe trunki i wyższy standard obsługi hotelowej. Z kolei w wersji Total AI, mamy już zagwarantowany kompleksowy serwis z dostępem do oferowanych przez hotel usług, takich jak fitness, SPA, gry i zabawy dla najmłodszych, zajęcia z instruktorem, plus oczywiście wszystkie wspomniane wcześniej udogodnienia z poziomu All Inclusive zwykłego oraz Ultra.

  • Pełen relaks w cenie

Jak widać, wczasy All Inclusive to gwarancja wygody, komfortu i dostępu do szerokiej gamy usług w cenie pobytu. Warto skorzystać z tej oferty, która, mimo że zwykle jest nieco droższa, zapewnia znacznie wyższy standard i pozwala skupić się wyłącznie na błogim wypoczynku, który przecież jest głównym celem naszego wakacyjnego wyjazdu. 

Dodano: 2018-04-16 11:04:00

Komentarze (2)
Anonim
16.04.2018 11:14

Ciekawe tylko, jak wyglądają przedziały cenowe tych wszystkich typów "all inclusive" - nawet w Polsce, mniejsza już o wczasy za granicą, które dla zdecydowanej większości z nas stanowią przysłowiowe marzenie ściętej głowy. Wprowadza się u nas sporo programów socjalnych, to może na następną kadencję jakieś "Wakacje Plus"?!?

Anonim
23.04.2019 09:10

Korzystałam kilkakrotnie z wczasów all inclusive i byłam zadowolona. Raz do roku można przeznaczyć większą kwotę aby dać sobie nagrodę za ciężką pracę podczas reszty dni. Korzystając z wyszukiwarek mamy też możliwość porównania cen i ofert więc można się zastanowić na co możemy sobie pozwolić. Ja aktualnie jestem w trakcie wyszukiwania korzystnych ofert Total all inclusive, po raz pierwszy :D

Dodaj komentarz