A może by tak pojechać w weekend listopadowy nad morze do Pogorzelicy?

Taki wypoczynkowy wypad nad morze z okazji długiego weekendu w listopadzie ma całkiem sporo wspólnego z przysłowiowym rzuceniem wszystkiego i wyjechaniem w Bieszczady. Kierunek wprawdzie odwrotny, ale generalnie idea pozostaje taka sama. Odciąć się od świata i porządnie wypocząć, skupić się na sobie, zamiast zawracać sobie głowę niekoniecznie istotnymi sprawami. W tym wypadku: politycznymi awanturami przy okazji obchodów Święta Niepodległości. Na taką listopadową wyprawę Pogorzelica w zachodniopomorskiem nada się wprost idealnie.

Malownicze wybrzeże nad morzem, bliskość równie ładnego jeziora, rozległe lasy przybrzeżne, zdrowy klimat, świeże powietrze, zaciszna atmosfera… Nie pozostaje nic innego, jak w tak sprzyjających warunkach oddać się przyjemnemu relaksowi. Wyjazd na długi weekend listopadowy do Pogorzelicy to wypoczynek w czystej postaci. Nie tylko znacząco poprawi samopoczucie - a po wizycie w którymś z nadmorskich ośrodków SPA można ten efekt zwielokrotnić - ale też przyniesie ze sobą bardzo konkretne korzyści dla zdrowia. Wiadomo, jod i inne składniki mineralne krążą w powietrzu w sporych ilościach, a ich pozytywne działanie na organizm osoby wdychającej już dawno zostało udowodnione. Dlatego bez regularnych, długich wyjść na plażę ani rusz.

Nawet jeśli nie ma mowy o opalaniu się czy rozkosznych zabawach w morskich wodach. W trakcie listopadowego długiego weekendu najlepszym rozwiązaniem będzie wybrać się na długi, wielogodzinny spacer wzdłuż brzegu. I mniejsza o pogodę, zawsze można się ubrać stosownie od aury za oknem. Tym, bardziej, że sama Pogorzelica niespecjalnie będzie w stanie zaoferować jakieś inne atrakcje. Co wcale nie znaczy, że taka wędrówka po plaży ma na celu tylko i wyłącznie solidne przewietrzenie płuc morskim aerozolem. Jesienią na Bałtyku częściej zdarzają się sztormy, co wydatnie przekłada się na ilość bursztynów wyrzuconych na piasek. A chyba nie ma wątpliwości, że osobiście znaleziony amber to najlepsza pamiątka, jaką można przywieźć znad morza.

Niby małą Pogorzelicę trudno posądzać o nadmiar dostępnych w weekend listopadowy możliwości, lecz na upartego parę alternatyw dla plażowych spacerów i amatorskiego poszukiwania bursztynu da się znaleźć. Na przykład jazdę na rowerze przez zielony, bażynowy bór czy wizytę w aquaparku, będącą całkiem niezłym zamiennikiem kąpieli w morzu. Przy okazji wizyty na basenie, można się też wybrać do całkiem klimatycznej kręgielni. Zawsze można też obrać taki scenariusz, w którym Pogorzelica zapewnia komfortowe, najlepiej w miarę tanie noclegi, a w poszukiwaniu bardziej wymyślnych atrakcji turyści udają się na małe wycieczki do pozostałych miejscowości Wybrzeża Rewalskiego. Ewentualnie jeszcze nieodległego w sumie Trzebiatowa.

Galeria
Dodano: 2017-10-10 11:53:00

Komentarze (3)
MaThek
10.10.2017 13:19

Las + morze + mała, wyludniona już w listopadzie miejscowość to rzeczywiście bardzo ciekawy pomysł na długi weekend. Pogorzelica w tej kategorii niewątpliwie ma wszystko, co potrzeba, żeby skutecznie kusić turystów. Pytanie tylko, jak to wszystko wypada w praktyce - bo na papierze prezentuje się wyśmienicie.

Anonim
18.06.2019 08:26

Ja nie lubię nadmorskiego przepychu i mnogości atrakcji. Nad morze jadę odpocząć od zgiełku i wdychać jod dlatego najczęściej wybieram właśnie okolice weekendy listopadowego. Jeszcze nie rezerwuje urlopu ale powoli się rozglądam i myślę, że Pogorzelica może być dobrym wyborem.

Anonim
2.05.2021 18:21

Jechać nad morze poza sezonem to coś wspaniałego. Pomimo chłodniejszej pogody jesienią, nie brak atrakcji, a wypoczynek na plaży jest wciąż tak samo dobry.

Dodaj komentarz