5 najmocniejszych argumentów za wyjazdem na Wielkanoc nad morze

Jeśli masz już powyżej uszu familijnych spędów na Wielkanoc, a nie wiesz jak elegancko wymigać się z obowiązku obecności na rodzinnych świętach - wyjedź na Wielkanoc nad morzem. Samodzielnie lub w towarzystwie samych najbliższych. Święta Wielkanocne spędzone na relaksie nad morzem mają sporo zalet - warto o nich pamiętać, kiedy już będziesz dyskutować i podejmować decyzje o tym, jak spożytkować ten szczególny czas.

1. Nad morzem powietrze jest lepsze - przyjęło się mówić o jodzie, ale jest to tylko jeden z korzystnych składników tzw. aerozolu morskiego, występującego do paruset metrów od brzegu. Korzyści zdrowotne ze świątecznej zmiany klimatu już dawno udowodniono, od dróg oddechowych po tarczycę.

2. Na Wielkanoc na plaży nie będzie tłumów - nawet w środku lata nie każdy ma ochotę opalać się czy kąpać w Bałtyku. A to bodaj jedyne atrakcje (nie licząc sezonowych kramów),na jakie wiosną nad morzem lepiej nie liczyć. Cała reszta - bursztyny, punkty widokowe, świeże ryby, szlaki turystyczne, parki narodowe, muzea etc. - generalnie powinna być w pełni dostępna.

3. Święta są też po to, żeby się zrelaksować - niewątpliwie istotny wymiar duchowy Wielkanocy nie powinien przesłaniać faktu, że te kilka ustawowo wolnych dni wręcz trzeba wykorzystać na zasłużony odpoczynek. A w trakcie turnusu nad morzem będzie ku temu wyjątkowo dużo okazji, co wszystkim wyjdzie na dobre.

4. Nie trzeba wypruwać sobie żył przygotowując wielkanocne śniadanie - wszystko będzie już gotowe w nadmorskim ośrodku. Dzięki temu Wielkanoc będzie rzeczywiście świętem, a nie dodatkowym nadmiarem obowiązków. Zarówno w kuchni, jak też w domowych porządkach.

5. Sprawdzian generalny przed wakacjami - planowanie urlopu na ostatnią chwilę nie zawsze jest trafionym rozwiązaniem. Stosunkowo krótki wyjazd na święta wielkanocne można potraktować jako próbę, czy dana miejscowość lub konkretny obiekt noclegowy spełni oczekiwania odnoszące się do wakacji. “Lepszy pensjonat czy domek letniskowy, czy Niechorze jest ciekawsze od Ustronia Morskiego, w którym byliśmy w zeszłym roku?” - pobyt na Wielkanoc może pomóc w odpowiedzi na podobne dylematy.

Dodano: 2017-06-06 13:30:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz