5 najlepszych aplikacji dla podróżników

Telefony na abonament przydają się w podróży. Nieograniczona możliwość wykonywania telefonów i z reguły duży pakiet Internetu w abonamencie – podczas wyjazdów to często niezbędne. Dodatkowo, na telefony możemy pobrać kilka przydatnych aplikacji, które mogą ułatwić wojaże. Dowiedz się, jakie 5 aplikacji powinieneś ściągnąć na telefon przed udaniem się w podróż.

Bez Google Maps ani rusz

Telefony na abonament (INEA, Play czy Virgin Mobile) z pakietem Internetu bardzo się rozpowszechniły. Dzięki temu nawigacja zewnętrzna nie jest nikomu potrzebna – każdy może z niej skorzystać na swoim smartfonie. Google Maps to rodzaj nawigacji, która pokieruje cię wszędzie, do każdej atrakcji, którą chcesz zobaczyć. Niezależnie od tego, czy spacerujesz, jedziesz tramwajem czy własnym samochodem. To najważniejsza aplikacja, którą trzeba mieć w podróży.

Triposo dla zaplanowania atrakcji

Triposo to propozycja dla osób, które chcą zapoznać się z miejscowymi atrakcjami. Jest to nietypowa i bardzo rozbudowana baza atrakcji turystycznych, restauracji i miejsc, gdzie można doświadczyć czegoś ciekawego. To bardzo szeroki wybór różnych propozycji. Na dodatek Triposo ma możliwość tworzenia własnych tras na długie spacery po mieście i na bieżąco powiadamia cię o atrakcjach czy restauracjach, które znajdują się w pobliżu. Oczywiście aplikacja potrzebuje dostępu do twojej lokalizacji, żeby móc naprawdę dobrze ci służyć.

Jak dojadę – do wojaży po Polsce

Telefony na abonament pozwalają na korzystanie z sieci bez dodatkowych opłat wszędzie, gdzie się znajdujesz, także na ulicy. Jak dojadę to aplikacja, która przyda ci się, jeśli lubisz zwiedzać polskie miasta i nie chcesz poruszać się po nich samochodem. Aplikacja pokazuje ci, jak w najłatwiejszy i najszybszy sposób dotrzeć do interesującego cię miejsca za pomocą komunikacji publicznej. Co więcej, niektóre miasta umożliwiają zakup biletów na autobusy czy tramwaje za pomocą tej aplikacji!

Planowanie noclegu: Couchsurfing

Couchsurfing to sposób podróżowania, który od jakiegoś czasu cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Jest to możliwość nocowania u kogoś na kanapie za darmo lub za niewielką opłatą. Aplikacja to mobilna wersja popularnego serwisu, która pozwala na szybkie i wygodne zaplanowanie noclegu i znalezienie osoby, która chętnie przenocuje cię na miejscu. To rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie podróżowania po odległych krajach bez próby poznania miejscowych.

Expensify do kontrolowania wydatków

Wśród twoich aplikacji podróżniczych nie może zabraknąć Expensify! Jest to świetna aplikacja, dzięki której możesz kontrolować wszelkie wydatki, które poniosłeś w trakcie podróży. Umożliwia zebranie wszystkich paragonów w jednym miejscu poprzez robienie zdjęć. Aplikacja przy okazji ma także przelicznik walut, dzięki któremu możesz być na bieżąco z kursem.

Dodano: 2020-07-13 15:40:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz