4 wyraźne oznaki, że Wielkanoc należy spędzić w górach

Święta Wielkanocne to nie tylko najważniejsza uroczystość religijna w całym roku, ale również jedna z niewielu w sumie szans na trochę więcej wolnego. Bezcenny czas najlepiej przeznaczyć na odpoczynek, o czym świadczą choćby poniższe symptomy. Góry w Polsce będą idealną destynacją na świąteczny wyjazd z okazji Wielkanocy, spełniającą wszelkie potrzeby w tym zakresie.

1. Nie chce Ci się kiwnąć palcem - a nie ma zmiłuj: święta wielkanocne wymagają włożenia określonego wysiłku w przygotowania, głównie w sferze obowiązków domowych z kategorii “kucharzenie” i “generalne sprzątanie”. Chyba, że na Wielkanoc wyjedzie się z najbliższymi do jakiegoś ośrodka turystycznego. Do tego kilka dni w górach wydatnie pomoże w przywróceniu ciała do stanu używalności. Górski klimat, trochę spacerów, dłuższego przebywania na świeżym powietrzu, ewentualnie jeszcze zabiegów SPA - i człowieka już rozpiera nowa energia.

2. Na widok niektórych członków rodziny zgrzytasz zębami - tradycja i ogólnie pojęte dobre wychowanie wymagają, aby Święta Wielkiej Nocy celebrować w gronie rodzinnym, do tego możliwie jak najszerszym. A jakby się nie starać, ze wszystkimi krewnymi nie da się żyć wyłącznie w dobrej komitywie. Rezerwacja noclegu na Wielkanoc w górach to dobry sposób, aby wypisać się z rodzinnego zjazdu i uniknąć spotkań na ostrzu noża. Wprawdzie istnieje teoretyczna możliwość, że Twoi “ulubieni” familianci wpadną na ten sam pomysł i traficie do sąsiednich pokoi… ale takie rzeczy to tylko w tanich komediach.

3. Bez świętego spokoju dłużej nie pociągniesz - wyciskająca siódme poty praca, sytuacja rodzinna, kursy doszkalające, problematyczne dzieci, irytująco ignoranccy przełożeni… nie sposób wymienić wszystkich stresogennych czynników. Dla zdrowia trzeba się od czasu do czasu rozładować i uspokoić, a góry sprzyjają temu jak mało co. Generalnie im dalej od cywilizacji, tym lepiej. Być może wielkanocny wyjazd nie będzie należał do specjalnie długich, lecz w pędzącym coraz szybciej świecie trzeba korzystać z każdej nadarzającej się okazji.

4. Masz ochotę na białe święta - tak się jakoś niedawno porobiło, że więcej naturalnego śniegu spada w okolicach Wielkanocy zamiast Bożego Narodzenia. Być może to tylko krótkie anomalie, być może poważniejsze zmiany klimatyczne. Jaka by prawda nie była, wielkanocny pobyt w górach będzie idealną okazją do poszusowania na nartach i innych form białego szaleństwa. Nawet jeśli wrócą kilkunastostopniowe temperatury, w sukurs przyjdą zaawansowane technologie. Wytworzenie i utrzymanie sztucznego śniegu przy +10℃ to dziś żaden problem, a coraz więcej polskich stacji narciarskich może się pochwalić takimi (albo i jeszcze efektywniejszymi) cudeńkami techniki.

Dodano: 2017-06-06 11:52:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz