3 rzeczy, dzięki którym pokochacie walentynki nad jeziorem

Dzień 14 lutego już na dobre przyjął się w Polsce jako święto zakochanych. I czego by nie wymyślili zwolennicy prasłowiańskiej Nocy Kupały, Walentynki najpewniej będą jedynie zyskiwać na popularności. Dobrych pretekstów do romantycznych wyjazdów tylko we dwoje oraz wszelkich szaleństw z drugą połówką nigdy dość. Zwłaszcza, kiedy można liczyć na tyle świetnych atrakcji dla par, co w kurortach nad jeziorami.

Prawdopodobnie najpopularniejszym kierunkiem walentynkowych wypadów z tej kategorii będą w Polsce Mazury. “Kraina cudów natury” cieszy się olbrzymią, do tego całkowicie zasłużoną renomą. Warto jednak dodać, iż jeziora w innych regionach kraju również są w stanie wytworzyć niepowtarzalny, romantyczny nastrój. Poniżej przedstawiamy trzy rzeczy, które walentynki nad jeziorem czynią specjalnym doznaniem:

1. Magia wspaniałych krajobrazów - niewiele rzeczy tak mocno wpływa na budowanie pozytywnej, intymnej atmosfery, jak piękno przyrody i ładne, naturalne pejzaże. Wprawdzie jeziora na Mazurach bardziej kojarzą się z pełnymi zieleni wspomnieniami z wakacji, to na Walentynki w lutowej, zimowo-białej odsłonie również prezentują się fantastycznie. Aż dziw, że twórcy polskich komedii romantycznych tak niemrawo korzystają z tych niepowtarzalnych plenerów.

2. Rozkoszny relaks - przekrój dostępnych nad jeziorem form aktywności oraz wypoczynku nad jeziorem jest wyjątkowo szeroki. Bogactwo cielesnych przyjemności w SPA i aquaparkach, walentynkowe spacery po cudownej okolicy, kuligi z saniami i ogniskami, a dla zwolenników ekstremalnych wrażeń: sporty wodno-lodowe, od bojerów i iceboardingu po mrożącą krew w żyłach kąpiel w przeręblach. Są i takie miejsca, w których można poszaleć na nartach i snowboardzie, zjeżdżając po nie takich znowu krótkich stokach.

3. Zwariowana zabawa - świecką tradycją na walentynki stały się najrozmaitsze imprezy i potańcówki, bardzo często z różnymi konkursami i cokolwiek śmiesznymi (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) nagrodami dla zakochanych par. Niespodzianki nad jeziorem mogą mieć bardzo różny charakter: lot widokowy balonem/paralotnią, jazda quadem/skuterem śnieżnym/gokartem po zamarzniętej tafli, wartościowe vouchery, sesja nauki jazdy na łyżwach dla dwojga… Lepiej bądźcie gotowi na wszystko.

Dodano: 2017-06-07 11:14:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz