3 niezbite argumenty za tym, żeby na Dzień Kobiet pojechać w góry

Obchodzone na całym świecie 8 marca święto Dnia Kobiet jawi się jako znakomita okazja, aby zażyć nieco zasłużonego relaksu. Przede wszystkim dla pań, ale również dla ich przyjaciółek, partnerów oraz dzieci. Krótki pobyt w górach będzie do tego idealny, dzięki atrakcjom charakterystycznym dla takich rejonów Polski oraz bogatej zawartości okolicznościowych ofert obiektów noclegowych.

1. Górski klimat sprzyja zdrowiu i urodzie - i to na wiele różnych sposobów. Niższe stężenie alergenów i bakterii, większe nasłonecznienie, silniejsze pobudzenie do pracy układów krążenia, odpornościowego czy oddechowego… Nie wspominając już o tym, że wysiłek fizyczny w górach przynosi lepsze efekty niż gdziekolwiek indziej: za sprawą wytężonej pracy organizmu, skutkującej lepszym dotlenieniem i szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej. Dzień Kobiet jako początek szykowania sylwetki na wiosnę i lato? Czemu nie!

2. Promocje na zabiegi SPA - masaże, maseczki, okłady, peelingi, pielęgnacja włosów, rytuały saunowe, nęcący zapach świetnych kosmetyków… brzmi jak obietnica czystej rozkoszy, nieprawdaż? Vouchery ze zniżkami bądź o określonej wartości to standard na Dzień Kobiet w tych górskich obiektach, które posiadają odpowiednie zaplecze i własną strefę SPA & Wellness. Czy to noclegowych w wydaniu luksusowym, czy to sportowych (głównie o charakterze aquaparków i basenów termalnych).

3. Błogie cisza i spokój - zwłaszcza na szlakach wiodących w co wyższe partie gór. Zimowo-wiosenna aura na początku marca zwykle odstrasza “niedzielnych turystów” od wyjścia na szlaki (trzeba zachować większą ostrożność),poza tym to jeszcze nie czas na szkolne wycieczki, a zatem można zostać z piękną, dziką przyrodą sam na sam. Odcięcie się chociaż na krótko od codziennego zgiełku i zjadającego nerwy stresu to dla umysłu i psychiki jak seria zabiegów SPA dla przemęczonego ciała.

Dodano: 2017-06-08 08:48:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz