3 istotne powody, dla których andrzejki w górach zasługują na Twoją uwagę

Doroczna zabawa andrzejkowa pod koniec każdego listopada to nie tylko pyszna impreza z rozmaitymi wróżbami. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się krótkie, za to intensywne wyjazdy turystyczno-wypoczynkowe - w tym w góry. Jest kilka solidnych przesłanek, aby Andrzejki spędzić właśnie w taki sposób. Prezentujemy 3 najważniejsze z nich.

1. Różnorodność tematyczna imprez - w większości klubów i miast muzyczny repertuar na Andrzejki prezentuje się bardzo podobnie. Dominuje stylistyka disco-techno-taneczna, z raczej nielicznymi wyjątkami muzyki retro czy rockowej. Natomiast w górach stosunkowo łatwo wypatrzeć oryginalne perełki, np. zabawę przy muzyce ludowej. Góralskie kapele nie dość, że świetnie grają, to jeszcze chętnie dzielą się mało znanymi pomysłami na andrzejkowe wróżby, wywodzące się z silnego folkloru.

2. Bogactwo propozycji na relaks - im lepsza zabawa, tym dłużej człowiek dochodzi do siebie. Kiedy nogi odmawiają posłuszeństwa po tanecznych szaleństwach, trzeba pomyśleć nad efektywną regeneracją. Przesiadywanie w domu lub - o zgrozo! - w pracy nie należy do takich metod, dlatego lepiej zrobić sobie trochę wolnego. A w trakcie andrzejkowego pobytu w górach skorzystać z masażu, zabiegów odprężających ciało, sauny, niezobowiązująco popływać na basenie, pojeździć po łagodnych stokach narciarskich… Słowem: rozruszać się, gdyż najgorsze co można zrobić po intensywnym wysiłku, to wpadnięcie w skrajne lenistwo, które tylko potęguje ewentualne bóle.

3. Unikalne piękno górskich pejzaży - o tym, jak ogromne wrażenie są w stanie wywrzeć krajobrazy wokół Karpacza, Szczyrku czy Zakopanego, nie trzeba specjalnie opowiadać. Rozległe połacie lasów, strzeliste szczyty, śnieg leżący już w wyższych partiach gór… Takie widoki tylko potęgują zadowolenie z udanej zabawy na Andrzejki. W takich momentach człowiek czuje, że naprawdę żyje.

Dodano: 2017-06-02 15:49:00

Komentarze (1)
Anonim
11.10.2017 17:02

Sudety i Tatry są piękne, ale warto poznać też Beskid Sądecki! Ostatnio zwiedziłam Szlak Architektury Drewnianej i jestem pod wrażeniem! :D A hotele typu Klimek nie dość, że położone w pięknej okolicy, to jeszcze, tak jak piszesz, oferują zabiegi SPA, no i wyciągi narciarskie są na wyciągnięcie ręki... Takie andrzejki to najlepsza opcja, podpisuję się pod tym w 100%! :D

Dodaj komentarz