10 pomysłów na długi weekend nad morzem

Polskie wybrzeże posiada wiele przepięknych i ciekawych miejsc, które każdego roku przyciągają mnóstwo turystów z całego kraju, jak i z zagranicy. Jeżeli weźmiesz jeden dzień urlopu w czerwcu, masz szansę na długi weekend dzięki świętu Bożego Ciała. Taki krótki wypad na urlop to fantastyczna okazja do wypoczynku. Sprawdź propozycję najciekawszych miejsc i atrakcji nad polskim morzem.

A noclegi na Boże Ciało nad morzem znajdziesz tutaj.


1. Fokarium na Helu

Jest to bardzo ważne miejsce. Tutaj rehabilitowane są foki po urazach oraz przywożone są małe foczki, bez matek. Atrakcją jest pora karmienia. Odwiedzający poznają bałtyckie foki, ich gatunki i zagrożenia, z jakimi spotykają się te cudowne zwierzęta. 

2. Gdańsk i jego piękna architektura

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast nie tylko na polskim wybrzeżu, ale i w Polsce. Znajdziesz tu wiele pięknych zabytkowych budowli jak chociażby ratusz starego miasta, który został wybudowany w XVI wieku. Warto też odwiedzić Złotą Bramę, Pomnik Neptuna czy ulicę Mariacką ze ślicznymi kamienicami.

3. Sopot i słynny deptak

Sopot kolejne z ciekawszych miejsc polskiego wybrzeża znane głównie dzięki wspaniałemu Grand Hotelowi, który często jest tłem różnych scen w filmach. To w Sopocie znajduje się słynny deptak Monciak, przy którym znajdziesz, chociażby niezwykły krzywy domek. 

4. Pogorzelica to idealne miejsce na rodzinny wypad

Pogorzelica to mniejsza miejscowość, jednak jest ona idealna na rodzinny lub aktywny wypoczynek. Położona w otoczeniu lasów, w sąsiedztwie Obszar Natura 2000 Ostoja na Zatoce Pomorskiej. Poza morzem jest tu także jezioro - Liwia Łużna. Duża szlaków spacerowych i rowerowych sprzyja aktywnościom.

Jeśli na Boże ciało nad morzem szukasz miejsca pełnego zieleni Pogorzelica będzie świetnym wyborem

5. Uzdrawiająca moc solanek w Kołobrzegu

W Kołobrzegu jest źródło wody solankowej, która pomaga przy schorzeniach, jak na przykład przy leczeniu układu krążenia, wspomaga procesy przemiany materii i wzmacnia odporność. W tutejszych obiektach oferowanych jest także wiele ciekawych zabiegów leczniczych. Kołobrzeg to też wspaniała latarnia morska, promenada do spacerowania i zabytki. Podczas długiego weekendu w czerwcu na pewno nie zabraknie atrakcji do zwiedzania.

6. Poszukiwanie Bursztynu w Ustce

Ustka posiada przepiękną plażę, która przyciąga nie tylko miłośników kąpieli słonecznych. Podczas przechadzki być może znajdziesz skarb, jakim są bursztyny. Na plaży można spotkać wielu poszukiwaczy tych cudownych kamieni. To szczególnie łakomy kąsek dla wszystkich miłośniów naturalnej biżuterii. Ale nie tylko. Odważniejsi z bursztynu przygotowują nalewkę. 

7. Jastrzębia Góra i najbardziej wysunięty na północ punkt Polski

Podczas zwiedzania wybrzeża warto zajrzeć do Jastrzębiej Góry. Podczas spaceru możesz odwiedzić miejsce, w którym stoi Gwiazda Północy, czyli wielki kamień postawiony w najbardziej wysuniętym na północ punkcie.

8. Niechorze i piękna latarnia

Niechorze to wspaniałe miejsce na urlop dla całej rodziny. Piękna plaża, liczne atrakcje oraz cudowna latarnia morska, która z pewnością spodoba się waszym dzieciom. Ale nie tylko. Widok na morze i okoliczne miejscowości zachwyci każdego!

Latarnia morska w Niechorzu poleca się jako atrakcja na Boże Ciało nad morzem

9. Pustkowo miejsce spokojnego wypoczynku

Pustkowo to miejsce idealne dla osób ceniących spokój i nielubiących tłumów turystów. Tu możesz cieszyć się spokojnym szumem fal na ślicznej i czystej plaży. To super lokalizacja dla osób lubiących naturę i ciszę. Obecność lasu sprzyja spacerom.

10. Krótki rejs po morzu z portu w Gdyni

Z portu w Gdyni możesz wypłynąć w krótki rejs po morzu. Wypływa stąd również statek Galeon, który przypomina te, którymi pływali piraci. Taki rejs to niezapomniana atrakcja. 

Na długi weekend Bożego Ciała polecamy rejs statkiem po morzu


Nasz polskie morze ma tyle atrakcji, że na pewno nie starczy jednego długiego weekendu, by wszystko zobaczyć. Na szczęście już niedługo wakacje. 

Noclegi nad morzem idealne długi weekend, urlop i wakacje znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy do rezerwacji!

Dodano: 2022-06-10 12:23:00

Komentarze (1)
Anonim
10.06.2022 13:28

Nad morzem na Boże Ciało są zazwyczaj duże fale - polecam rejs statkiem - w Gdyni, Kołobrzegu są fajne pirackie, z dużą lufą :D Mega zabawa!

Dodaj komentarz