Galeria Gazduś

Szereg zróżnicowanych prac przygotowanych przez lokalnych ludowych artystów mocno związanych z Zakopanem i Podhalem. Na wyciągnięcie ręki z pewnością, być może również w zasięgu portfela.

W założeniu Galeria „Gazduś” jest integralną częścią centrum informacji turystycznej. Sklepem ze specjalnymi pamiątkami z Zakopanego o gwarantowanej wyjątkowości prawdziwego rękodzieła i sprawdzonym pochodzeniu. Nikt jednak nie zabrania wyłącznie podziwiania efektów prac regionalnych twórców.

Porcelanowa zastawa, drewniane oraz gliniane figurki i przedmioty codziennego użytku z regionalnymi zdobieniami, portrety, tatrzańskie pejzaże, obrazy na szkle, dewocjonalia, biżuteria, domowe sprzęty, elementy wyposażenia domu i części ubioru – wszystko wykonane ręcznie i przez miejscowych. Galerię zaopatrują m.in. uczniowie i absolwenci uznanego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Część oficjalnego Biura Promocji Zakopanego. Dzięki temu zebrane tutaj dzieła regionalnej sztuki rzemieślniczej - malunki na szkle, biżuteria, ludowe stroje czy oryginalne przedmioty codziennego użytku z drewna, porcelany czy gliny - z całą pewnością powstały pod Tatrami, a nie w chińskiej fabryce. Galeria Gazduś prowadzi też sprzedaż takich cennych pamiątek.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy