Sopot - animacje dla dzieci | noclegi, hotele, pensjonaty, SPA

Sopot to bodaj najsłynniejszy kurort wczasowy nad polskim morzem, z licznymi walorami krajobrazowymi, uzdrowiskowymi, kulturalnymi i rozrywkowymi. Słynne molo i goszcząca duże wydarzenia artystyczne Opera Leśna to powszechnie rozpoznawalne wizytówki miasta. Podobnie jak oblegane w czasie wakacji plaże. A jak wygląda sytuacja z animacjami dla dzieci w Sopocie? Przecież coraz więcej Polaków wyjeżdża na wczasy całymi rodzinami, a maluchami trzeba się odpowiednio zająć, zapewnić im odpowiednio dużo atrakcji wszelakich.

Pobieżne przejrzenie wakacyjnych ofert tutejszych obiektów noclegowych pozwala zaryzykować tezę, że Sopot coraz mocniej stawia na animacje dla dzieci. Niegdyś takie propozycje kierowały do turystów wyłącznie ośrodki młodzieżowe, kolonijne, organizujące zielone szkoły. A dziś okolicznościowe programy dla maluchów / nastolatków układają również w SPA, w pensjonatach, w domkach letniskowych, w hotelach… A na co można liczyć w ramach takich rodzinnych wczasów? Organizacja czasu dla dzieci przybiera najróżniejsze formy - im bardziej kreatywne, tym niewątpliwie lepiej dla wszystkich uczestników gier i zabaw. Czy to ekskluzywnych dla najmłodszych gości danego ośrodka, czy też na wycieczce w większej bądź mniejszej grupie. Hotele z animacjami dla dzieci w Sopocie nie tylko dają przybory do malowania, klocki, urządzają teatrzyki i przebieranki czy warsztaty artystyczne, ale też korzystają z dobrodziejstw pobliskich atrakcji Trójmiasta.

A tych jest co niemiara. Bardzo dobrym miejscem z Sopotu na zabawy z dziećmi - połączone z przyjemną nauką historii - będzie Grodzisko. To swego rodzaju żywy skansen średniowiecza, osada i multimedialna wystawa Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. A skoro już o sąsiednim “Grodzie nad Motławą” mowa: wyjście do gdańskiego zoo to praktycznie samograj, zwłaszcza jeśli większość grupy stanowią maluchy. Inna sprawa, że w takim przypadku przed osobami zajmującymi się dziećmi niejako w zastępstwie rodziców stoi wyjątkowo trudne i odpowiedzialne zadanie. Ale przecież dzieciaki w towarzystwie “obcych” są z reguły grzeczniejsze niż przy najbliższych. A idealnym lekiem na typowy dla milusińskich nadmiar energii jest sport - w tej kategorii całą moc wrażeń gwarantują KartCenter (centrum sportów motorowo-wyścigowych) oraz kryty, całoroczny symulator stoku narciarskiego Skimondo. Tak, w ramach zajęć dodatkowych dla dzieci na wakacjach nad morzem można pomyśleć o jeździe na nartach.

Jak rozstrzygnąć dylemat, który pensjonat w Sopocie zorganizuje dzieciom najlepsze animacje? Najlepiej wczytać się w opinie internautów… i liczyć na łut szczęścia. Nie zaszkodzi też porównanie sopockich ofert na rodzinne lato z tym, co proponują obiekty noclegowe z zupełnie innych kurortów nad morzem - te cieszące się bardzo dobrą opinią. Swego rodzaju wzorem w tym zakresie może być chociażby rewalski Bałtyk Resort, któremu noclegi.net.pl przyznały odznakę “Obiekt przyjazny rodzinie”. Animacje dla dzieci i podejście personelu do maluchów mają znaczący wpływ przy przyznawaniu tego zaszczytnego wyróżnienia.

Bałtyk Resort - wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi

Szukasz noclegów nad morzem z animacjami dla dzieci? Sprawdź jeszcze:

Czytaj również:

Komentarze (1)

Anonim 6.07.2018 15:28

Dzieciakom na wakacjach w Sopocie powinno też spodobać się w lokalnym muzeum figur woskowych. Przez jakieś 5 minut. Niezłym pomysłem byłyby też mini-zawody tenisowe... gdyby nie to że w sporcie zawsze ktoś musi przegrać, a po co psuć maluchom nastrój? Najlepsze animacje to zresztą od zawsze odpowiednio zaplanowane gry terenowe, podchody i takie tam.

Dodaj komentarz

Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

Pensjonaty, hotele, apartamenty, domki letniskowe w Sopocie

Prezentujemy przekrój przez całą bazę noclegową Sopotu. Propozycje luksusowych hoteli na odpoczynek nad morzem. Tanie noclegi w Sopocie na sezon turystyczny 2020. Poznaj malowniczy kurort w woj. pomorskim i Zatoki Gdańskiej, zatrzymując się przez kilka dni na nocleg w centrum Sopotu. W 2020 roku Sopotowi nie zabraknie ani atrakcji, ani tanich miejsc noclegowych w kwaterach i ośrodkach wczasowych z pokojami. Noclegi nad morzem po bardzo atrakcyjnych cenach są dostępne w działających w Sopocie domkach letniskowych. Lubisz Zatoki Gdańskiej i szukasz noclegu blisko centrum? Wybierz Sopot i odpowiedni do wymagań pensjonat. Jeśli nad morzem potrzebujesz wygody, zobacz powiązane z Sopotem apartamenty. Relaks w centrum SPA & Wellness przy okazji pobytu w Sopocie (woj. pomorskie) zapewni odprężenie organizmu i pielęgnację ciała.

Nasi partnerzy