Teatr na Plaży

Zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Teatr na Plaży w Sopocie to projekt całoroczny - spektakle teatralne, projekcje filmowe, koncerty muzyczne i inne wydarzenia kulturalne na okrągło organizowane są na głównej scenie w sali. Natomiast w sezonie wakacyjnym ożywa plażowa scena plenerowa.

Teatr na Plaży to nowa formuła Sopockiej Sceny Off de Bicz, prezentowana szerokiej publiczności od 2013 roku. Placówka specjalizuje się w przedstawieniach kameralnych - na widowni w sali znajduje się dokładnie 90 miejsc siedzących. Swoje spektakle, cyklicznie bądź gościnnie, wystawiają tutaj m.in. Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, warszawski Teatr Polonia, krakowski Teatr Nowy i wiele innych grup artystycznych. Teatr na Plaży to nie tylko scena, ale też studyjne kino (+ Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort) czy warsztaty i wystawy, organizowane przede wszystkim przez tutejszy Klub Atelier.

Natomiast wszystkie inicjatywy wakacyjne przeprowadzane są pod szyldem “Kulturalna Plaża”. Są to zarówno plenerowe spektakle Teatru na Plaży, jak też koncerty, seanse filmowe, rozmaite festiwale (gościły tu m.in. Męskie Granie, Sopot Film Festival czy Festiwal Literacki Sopot) i działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a nawet plażowa biblioteka.

Teatrem na Plaży w Sopocie zawiaduje Bałtycka Agencja Artystyczna BART, opiekująca się również słynną Operą Leśną i innymi instytucjami kultury w Trójmieście.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Centrum wydarzeń kulturalnych o zdecydowanie najlepszej lokalizacji. Teatr na Plaży w Sopocie działa przez cały rok, a latem ożywa scena plenerowa nad morzem. Rozmaite spektakle teatralne to tylko część oferty artystycznej. W sopockim Teatrze na Plaży organizowane są także seanse filmowe, muzyczne koncerty, wystawy czy zajęcia warsztatowo-edukacyjne.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy