Trasy narciarstwa biegowego

Trasy biegowe dla narciarzy w Izerach są bardzo popularne ze względu na długi czas zalegania śniegu w okolicy Świeradowa i Jakuszyc. Zorganizowanych jest tu ponad 100 kilometrów tras o rożnym stopniu trudności, także każdy znajdzie fragment odpowiedni dla siebie. Przede wszystkim, ze względu na doskonałe warunki, wielu narciarzy biegowych wybiera właśnie Izery za cel sportowych podróży. Również amatorzy z powodzeniem znajdą zadowalającą ich i niezbyt trudną trasę.

Każdego roku, pod koniec zimy, w marcu, w okolicy Jakuszyc i Świeradowa odbywa się również duża impreza - Bieg Piastów, który z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród biegaczy i kibiców. Zazwyczaj startuje w nim około 2500 osób, a trasa obejmuje 50 kilometrów zjazdów i podjazdów na trzech torach. Zawody trwają zwykle kilka dni – w piątek dominuje młodzież na Małym Biegu Piastów, a w sobotę odbywa się prawdziwie długodystansowy bieg dorosłych. To właśnie ilość torów i niezwykła popularność zawodów jest największą chlubą organizatorów. Biegi odbywają się właściwie nieprzerwanie od 1976 roku, a w 1995 roku zostały wpisane do Europejskiej Ligii Biegów Długodystansowych Euroloppet.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Tak Karkonosze, jak i Izery słyną ze swoich zimowych tras biegowych. W rejonie pomiędzy Szklarską Porębą, Jakuszycami i Świeradowem-Zdrojem do dyspozycji miłośników klasycznej odmiany narciarstwa jest ponad 100 km szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności. Warunki pozwalają nawet na organizowanie ważnych zawodów sportowych jak np. Bieg Piastów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy