Surfing

Ustka nie posiada szczególnie rozwiniętej infrastruktury dla żeglarstwa i innych sportów wodnych - budowa prawdziwej, całorocznej mariny jachtowej pozostaje w fazie planowania. Co nie znaczy, że w sezonie letnim na tutejszych wodach Morza Bałtyckiego brakuje miłośników aktywnego spędzania czasu pod żaglami.

Za przygotowanie nabrzeży do potrzeb kapitanów turystycznych jachtów i żaglówek odpowiada zarząd portu w Ustce. W czasie wakacji u ujścia Słupi, po zachodniej stronie portu, pojawiają się m.in. pływające pomosty (od kwietnia do października), istnieje możliwość uzupełnienia zapasów żywności i energii. Kursy żeglarskie - przede wszystkich dla młodych “wilczków morskich” - na miejscu przeprowadza m.in. Centrum Sportów Wodnych “Opty”.

Amatorzy windsurfingu bądź kitesurfingu wybierają rejony przy zachodnich plażach, wokół tzw. trzeciego molo. Warunki wietrzne na tym obszarze są z reguły bardzo sprzyjające. Początkujący mogą narzekać na niewystarczające zaplecze, jednak każdy, kto nie potrzebuje pilnie skorzystać z usług niezbyt licznych wypożyczalni sprzętu lub szkółek sportowych, powinien móc wyszaleć się do woli.

Trasy niektórych spływów kajakowych obejmują również pływanie po falach Bałtyku.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Miłośnicy żeglowania w jachtach, prucia fal na desce windsurfingowej bądź ślizgania się za pomocą kite’a - przebywając na wczasach w Ustce powinni patrzeć w kierunku zachodnim. To ta część nabrzeża portowego jest przygotowywana pod ich potrzeby, to w tej części miejskich plaż prądy wodne i wietrzne stwarzają najlepsze warunki do uprawiania takich sportów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy