Gdańsk - noclegi blisko morza. Kwatery, domki, hotele niedaleko plaży

W Gdańsku plaża jest wprawdzie tylko jedną z wielu atrakcji turystycznych, jednak nocleg blisko morza i tak stanowi bardzo chodliwy wśród przyjezdnych towar. A raczej usługę - dogodna lokalizacja obiektu noclegowego, zarówno w luksusowym hotelu niedaleko centrum jak też w skromnej kwaterze na rubieżach metropolii, pozwala wygodnie cieszyć się zasłużonym relaksem przy plaży. Atrakcyjnie położone ośrodki wypoczynkowe prezentują nadzwyczaj szeroki repertuar dostępnych standardów.

Rzecz jasna dla najbardziej wymagających gości najlepsze będą hotele, a także niektóre apartamentowce. Jednak Gdańsk ma to do siebie, że trzeba wybierać pomiędzy tymi maksymalnie wyśrubowanymi standardami a noclegami blisko plaży. Wracając natomiast do obiektów położonych przy morzu, to w tym gronie znajduje się parę trzygwiazdkowych hoteli. A więc wysoce komfortowych dla turystów, choć odczuwalnie odstających od luksusów - jedwabie, aksamity, baseny, zabiegi SPA i tego typu rzeczy - jakie są w stanie zapewnić te najbardziej prestiżowe ośrodki. Jako przykład bardzo dobry będzie Hotel Lival, położony jakieś 40 metrów od brzegu. Do wyboru tutaj akurat są pokoje jedno- oraz dwuosobowe, a także dwa rodzaju apartamentów. Ceny na sezon letni zaczynają się od poziomu mniej więcej 350 złotych za dobę hotelową.

Naturalnie w pobliżu stosunkowo łatwo znaleźć bardziej przystępne pod względem kosztów pobytu blisko morza opcje. W Gdańsku funkcjonuje całkiem sporo pensjonatów - obiekty z tej kategorii mają po kilka mniej lub bardziej przestronnych pokoi oraz apartamentów, swoim gościom zapewniają również wyżywienie na miejscu (choć nie wszędzie jest to obligatoryjne). Modelowym przykładem pensjonatu z Gdańska będzie tutaj Peperino. Gwarantuje wygodne noclegi, posiada własną restauracyjkę - specjalizującą się w daniach kuchni włoskiej - a na dodatek znajduje się bezpośrednio przy plaży. Jeszcze tańsze powinny być kwatery z wyżywieniem we własnym zakresie. Tutaj najlepiej powinny się sprawdzić pokoje gościnne udostępniane przez samych mieszkańców miasta.

Zredukowanie wydatków na nocleg przy morzu w Gdańsku do absolutnego minimum należy spodziewać się po polach namiotowych, kempingach i innych ośrodkach wypoczynkowych zlokalizowanych na wschodnim skraju Trójmiasta, na Stogach albo Wyspie Sobieszewskiej. W tych rejonach Gdańska znajduje się również sporo domków letniskowych blisko plaży, cenionych przez turystów za przytulny klimat, maksimum prywatności i wreszcie stosunkowo niskie ceny. Po domku trudno spodziewać się wyrafinowanych luksusów, ale już w takim Ptasim Raju standardy trzymają naprawdę wysoki poziom jak na kategorię letniaków.

Gdańsk noclegi niedaleko morza oferuje naturalnie w zauważalnie mniejszej liczbie niż w rejonie centrum czy na przedmieściach. Z tego względu lepiej pospieszyć się z rezerwowaniem pobytu na wakacje. Wszystko oczywiście dlatego, że najatrakcyjniejsze miejscówki zwykle wyprzedają się z dużym, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wolne pokoje niedaleko plaży w Gdańsku cieszą się sporym powodzeniem - jak najbardziej zasłużenie.

Polecamy również:

Komentarze (1)

MaThek 8.02.2018 08:06

Jak przyjeżdżać do Gdańska na noclegi przy plaży, to tylko na wzmiankowane obrzeża, tereny zielone wschodniego Trójmiasta. Dalej od centrum, ale za to generalnie mniejszy ścisk - przynajmniej tak na oko. Chociaż coś mi się obiło o uszy, że ze względu na rezerwaty przyrody (a zwłaszcza foki) za jakiś czas plaże na Wyspie Sobieszewskiej mają zostać zamknięte dla turystów. Jak tak, to noclegów blisko morza w Gdańsku trzeba będzie szukać gdzie indziej. Ale mam gorącą nadzieję, że to tylko modny ostatnimi czasy fake news...

Dodaj komentarz

Pensjonaty, hotele, apartamenty, domki letniskowe w Gdańsku

Prezentujemy przekrój przez całą bazę noclegową Gdańska. Propozycje luksusowych hoteli na odpoczynek nad morzem. Tanie noclegi w Gdańsku na sezon turystyczny 2020. Poznaj malowniczy kurort w woj. pomorskim i Zatoki Gdańskiej, zatrzymując się przez kilka dni na nocleg w centrum Gdańska. W 2020 roku Gdańskowi nie zabraknie ani atrakcji, ani tanich miejsc noclegowych w kwaterach i ośrodkach wczasowych z pokojami. Noclegi nad morzem po bardzo atrakcyjnych cenach są dostępne w działających w Gdańsku domkach letniskowych. Lubisz Zatoki Gdańskiej i szukasz noclegu blisko centrum? Wybierz Gdańsk i odpowiedni do wymagań pensjonat. Jeśli nad morzem potrzebujesz wygody, zobacz powiązane z Gdańskiem apartamenty. Relaks w centrum SPA & Wellness przy okazji pobytu w Gdańsku (woj. pomorskie) zapewni odprężenie organizmu i pielęgnację ciała.

Nasi partnerzy