Plaża

Jeśli lubisz plażowanie, jednak nie przepadasz za tłumem i ciasnotą, idealnym miejscem na rozłożenie ręcznika będzie plaża w Dębinie. Ta cicha i spokojna wioska nie każdemu jest znana, przez co odwiedza ją znacznie mniej turystów, niż ma to miejsce w sąsiednich miejscowościach.

Sama Dębina położona jest na klifowym wybrzeżu Bałtyku i leżąc na piasku, z jednej strony można podziwiać morskie fale, a z drugiej pokryte trawami i krzewami klify. Podążając na plażę przejść należy przez las do zejścia schodami.

W wakacje, stumetrowe kąpielisko wyznaczone w tym miejscu na plaży jest strzeżone. Plaża w kierunku Rowów jest piaszczysta, w kierunku Ustki natomiast trafiają się wśród piachu nieduże kamienie. Zdarza się także, że morze odsłania podwodne głazy - kamienisko, które niegdyś powodowały uszkodzenia w przepływających tędy statkach. W tutejszych piaskach stwierdzono kiedyś także większą niż w innych miejscach na wybrzeżu obecność magnetytu, który może być przyczyną lokalnych zaburzeń pola magnetycznego.

Plaża w Dębinie czaruje swoim urokiem jednak nie tylko w lecie. W zimie, krajobraz jest tu równie malowniczy, a morze jeszcze bardziej zachwycające i groźne zarazem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy