Wrzesień nad morzem Puck - 3 najlepsze atrakcje

Kiedy na plażach nad polskim morzem turyści właściwie nie mają już czego szukać (bo to i pogoda we wrześniu już nie dopisuje, i imprez już się praktycznie nie urządza), stosunkowo niewiele osób na poważnie myśli o wypoczynkowym wyjeździe w rejony bałtyckiego wybrzeża. A niesłusznie, gdyż morskie fale i ciepły piasek to nie jedyne atrakcje, na jakie można tutaj liczyć. Tym razem udowodnimy to na przykładzie Pucka i jego najbliższych okolic.

Swoją drogą, to miasto portowe nad zatoką i tak nie należy to klasycznych kurortów nad morzem, a to z uwagi na dość małą i wąską plażę. Jednak te “braki” Puck z nawiązką naprawia dzięki długiej i barwnej historii, a także innego typu walorom turystycznym. Redakcja noclegi.net.pl wytypowała 3 najlepsze atrakcje dla wczasowiczów przyjeżdżających tutaj na wrzesień.

1. Szpitalik - takie turystyczne dwa w jednym, czyli jeden z oddziałów Muzeum Ziemi Puckiej, a do tego wspaniały zabytek. Szpitalik w Pucku to lecznica z II połowy XVII wieku, jego budowę wspierał sam król Jan III Sobieski. Architektonicznie to modelowy wręcz przykład budownictwa ryglowego. Jeśli chodzi o ekspozycję, to prawdopodobnie największą atrakcję muzeum będą stanowić pieczołowicie zrekonstruowane warsztaty rzemieślnicze. Całość ma charakter wybitnie etnograficzny, prezentuje zarówno codzienne życie dawnych Kaszubów, jak też ich osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki. Od 1 września godziny otwarcia puckiego Szpitalika są mocno okrojone: w weekendy 10:00-14:00, w dni robocze 8:00-15:00.

2. Gród Słowiański Sławutowo - bardzo ciekawa inicjatywa, dzięki której turyści mogą nieco bliżej poznać codzienną rzeczywistość naszych przodków z czasów jeszcze przedchrześcijańskich. Goście odtworzonej zgodnie z wiedzą historyczną osady mogą nie tylko zobaczyć, jak w średniowieczu wyglądało życie Słowian, ale też samemu poczuć się jak mieszkaniec grodu za sprawą uczestnictwa w rytuałach i pracy w kilku typowych dla tamtej epoki rzemiosłach. Jak to zwykle w takich miejscach bywa, najwięcej atrakcji czeka na turystów w grupach zorganizowanych. Sławutowo leży parę kilometrów od Pucka, około kwadransa jazdy samochodem. We wrześniu Gród Słowiański powinien być otwarty od 10:00 do 15:00 w tygodniu i w godzinach 10:00-18:00 w weekendy. Przy czym grupy mogą uzgadniać dowolnie wybrane terminy.

3. Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie - również nie jest to stricte Puck, a pobliska miejscowość (ok. 4 kilometry od miasta), ale z uwagi na “ekspozycję” niewątpliwie warto wybrać się na małą wycieczkę. Nazwa mogłaby sugerować jakąś placówkę przyrodniczo-edukacyjną, ale wystawa poświęcona bałtyckim formom życia to tylko jedna z trzech części Muzeum Kocham Bałtyk. Pozostałe atrakcje to galeria trójwymiarowych (jeśli oglądać je pod odpowiednim kątem) obrazów i murali - oczywiście dominują motywy związane z morzem - oraz… wystawa budowli z klocków LEGO. Przy czym nie są to sklepowe zestawy, a kreatywne konstrukcje pasjonatów twórczego budowania. Godziny otwarcia muzeum na wrzesień to 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku oraz 10:00-18:00 w soboty i niedziele.

Komentarze (2)

Anonim 14.09.2017 12:00

Taka tam mała wskazówka ode mnie - w samym Pucku znajduje się jeszcze jeden oddział Muzeum Ziemi Puckiej, a mianowicie Kamienica Mieszczańska. Wystawy ma nawet chyba większe niż w Szpitaliku. Zresztą cały rynek miejski jest godny polecenia, mnóstwo tu pięknych, a co najważniejsze zadbanych zabytków.

Anonim 17.07.2019 08:27

No Puck wydaje mi się niezłą całkiem miejscówką na wrześniowy wypad. Sezon się już kończy, mało ludzi... Atrakcji za to sporo. Być może nad Polskie morze pojadę właśnie we wrześniu.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy