Wrzesień nad morzem Kołobrzeg - 3 najlepsze atrakcje

Wyjazd nad morze to bardzo dobry pomysł na udany wypoczynek, również poza letnim sezonem wakacyjnym. I to nawet w takich wypadkach, kiedy pogoda delikatnie rzecz ujmując nie dopisuje. Dokładnie tak, jak nie przymierzając w tegorocznym wrześniu. Kurorty takie jak Kołobrzeg to nie tylko dogodne położenie i nadmorski klimat, ale też znakomite atrakcje wszelkiej maści.

Dzięki nim wyjazd może się bardzo dobrze udać, nawet gdyby przez cały turnus lało, wiało i grzmiało. Wrzesień w Kołobrzegu wciąż gwarantuje całą masę możliwości, które zachęcają do przeczesania dostępnych ofert i zarezerwowania noclegów w jakimś przyjemnym ośrodku wypoczynkowym. Dlatego też redakcja noclegi.net.pl postanowiła wskazać 3 najlepsze atrakcje turystyczne, jakie są dostępne w sezonie jesiennym.

1. Muzeum Oręża Polskiego - jak wszystkim doskonale wiadomo, wrzesień to nie tylko zakończenie wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego, ale też kolejne rocznice istotnych wydarzeń: wybuchu II Wojny Światowej oraz ataku ZSRR na Polskę. I choć zacięte walki o Kołobrzeg toczyły się w 1945, a nie 1939 roku, to wizyta w Muzeum Oręża Polskiego z pewnością pozwoli dowiedzieć się kilku nowych rzeczy o tym największym konflikcie w dziejach ludzkości, a także na temat wielu innych zdarzeń z historii naszego kraju. Największą atrakcją całej placówki, która ma kilka oddziałów w portowym mieście, zapewne okażą się prawdziwe pojazdy wojskowe, jakich używała polska armia. Na szczególną uwagę zasługuje Kołobrzeski Skansen Morski, gdzie znajdują się eksponaty związane z marynarką wojenną.

2. Park rozrywki Zieleniewo - wprawdzie Jacek Komuda pisze znakomite “easterny”, osadzone w realiach “Dzikiego Wschodu” (czyli Rzeczpospolitej Szlacheckiej), to póki co tematyczne parki tworzy się u nas w oparciu o amerykańskie westerny. Kto nie ma nic przeciwko hollywoodzkiemu Dzikiemu Zachodowi, może wybrać się do położonego tuż pod Kołobrzegiem miasteczka. Atrakcji w klimatach kowbojskich i indiańskich jest tu co niemiara: strzelanie z łuku i winchesterów, jazda na koniach, nauka okolicznościowych tańców, animacje w stylu napadu na bank… ale UWAGA. Mniej więcej w połowie września park rozrywki mocno ogranicza swoją działalność, sprzedając wyłącznie bilety spacerowe. Te wejściówki są rzecz jasna znacznie tańsze, ale pozwalają tylko na zwiedzanie wioski indiańskiej, miasteczka kowboi i mini-zoo - bez wystrzałowych fajerwerków.

3. Aquapark Milenium - znakomita propozycja dla zwolenników aktywnego, a zarazem nadzwyczaj przyjemnego relaksu. A jednocześnie wręcz idealny zamiennik dla zabawy na falach Morza Bałtyckiego, które we wrześniu dla przeważającej większości turystów będzie zdecydowanie za zimne. Aquapark w Kołobrzegu jest całkiem spory, zgrabnie łącząc klasyczną pływalnię sportową (basen 25-metrowy, 6 torów) z atrakcjami typowymi dla parków wodnych. Można tu skorzystać m.in. z basenów rekreacyjnych z biczami wodnymi, kaskadami, gejzerami (i innymi pokrewnymi urządzeniami), dwóch rodzajów saun, kilku wanien jacuzzi czy stanowisk do hydromasażu.

Komentarze (1)

MaThek 8.09.2017 15:53

Skoro westernowe miasteczko w Zieleniewie nieomal zawiesza działalność w połowie miesiąca - czyli za jakiś tydzień! - to osobiście proponowałbym skorygować tę listę. A mianowicie w miejsce owego "parku rozrywki" wrzuciłbym Muzeum 6D Maszoperię (albo jakoś tak). To multimedialna, naprawdę wciągająca ekspozycja o codziennym życiu mieszkańców Pomorza z dawnych, a jednak bliższych niż mogłoby się początkowo wydawać czasów. Nie mam wprawdzie pojęcia, czy owa Maszoperia działa we wrześniu, ale skoro działa pod dachem to nie widzę przeciwwskazań.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy